Latvijas volejbolisti iekļūst Eiropas Sudraba līgas finālčetrinieka sacensībās 0

Latvijas volejbola izlase svētdien Skopjē ar rezultātu 3-0 (28:26, 29:27, 25:17) apspēlēja Maķedonijas valstsvienību un iekļuva Eiropas Sudraba līgas četru labāko komandu sacensībās.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192

Spēles pirmo setu ar 28:26 uzvarēja Latvija, bet otrā gaitā maķedonieši bija ieguvuši septiņu punktu pārsvaru. Latvijai izdevās atspēlēties, turklāt arī panākt divu punktu pārsvaru, tomēr Maķedonijas izlase atguvās un tika pie vairākām iespējām noslēgt otro setu. Latvija vairākkārt veiksmīgi atguvās, spēlēja meistarīgi un pavērsa spēli sev par labu, iegūstot vajadzīgo divu punktu pārsvaru (29:27).

Mača pēdējā setā Latvija spēlēja pārliecinoši un ieguva sešu punktu pārsvaru. Maķedonijas izlases treneru štābs pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas gan būtiski neuzlaboja mājinieku sniegumu, maķedoniešiem turpinot nesaprasties aizsardzībā.

Latvija spēles izskaņā neļāva mājiniekiem sev pietuvoties un uzvarēja pēdējo setu ar 25:17, kā rezultātā viesu komanda guva svarīgu uzvaru, iekļūstot labāko četru vienību finālturnīrā.

Jau ziņots, ka Latvijas volejbola izlase pirmajās četrās spēlēs izcīnīja uzvaras, piekāpjoties tikai vienā setā. Vispirms latvieši viesos ar 3-1 (25:21, 12:25, 25:17, 25:22) pārspēja Austriju, pēc tam pagājušajā nedēļā Daugavpilī ar 3-0 (25:17, 25:16, 25:18) pieveica Maķedoniju un ar 3-0 (25:12, 25:8, 25:14) sagrāva Kosovu, kas šonedēļ tika uzveikta arī viesos ar 3-0 (25:21, 25:9, 25:20).

Grupas līderpozīcijā ar 15 punktiem piecos mačos ir Latvija, bet otrā ar 12 punktiem piecās cīņās ir Austrija. Tālāk ar trim punktiem ir Maķedonija, bet Kosova piecos aizvadītajos mačos pagaidām ir bešā.

Sestajā mačā Latvija trešdien Jelgavā tiksies ar Austriju. Cenšoties popularizēt volejbolu Latvijas reģionos, Eiropas līgas spēles, kas notiks Latvijā, tiek aizvadītas Daugavpilī un Jelgavā.

Kopumā Latvijas valstsvienība Eiropas Sudraba līgas ietvaros aizvadīs sešas grupu turnīra spēles, labākajai komandai nokļūstot finālčetrinieka sacensībās, kur jau ir iekļuvusi Maķedonija, kas ir labāko četru komandu turnīra rīkotāja.

Eiropas Sudraba līgas finālturnīrs notiks jūnija vidū.

Eiropas līgas turnīram šajā sezonā ir jauns formāts, jo tas iedalīts Zelta un Sudraba līgās. Spēcīgākajā – zelta – līgā vadošās 12 izlases sadalītas trīs apakšgrupās, kamēr Sudraba līgā astoņas valstsvienības – divās grupās. Pašas spēcīgākās izlases sacenšas Pasaules līgā.