Foto: Serafima82/Shutterstock

Laulības šķiršana ar kaislīgu azartspēļu spēlmani. Juridiski padomi, lai pasargātu sevi no bankrota 0

Dažkārt laulību nākas šķirt tāpēc, ka laulātajiem ir atšķirīga izpratne par naudas līdzekļu izlietojumu vai vēl sliktāk – ja viens laulātais ir ieslīdzis azartspēļu atkarībā. Turklāt viņi nereti ir talantīgi meļi un stāstnieki, kas finansiālo nelaimi ļauj nepamanīt ilgāku laiku.

Reklāma
Reklāma

Rīcība un sekas

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Neraugoties uz to, ka Civillikuma 84. pantā noteikts laulāto pienākums “vienam par otru gādāt un kopīgi rūpēties par ģimenes labklājību”, tomēr dzīvē nereti ir pavisam cita situācija. Ja kāds no laulātajiem izšķērdē naudas līdzekļus un ar savu rīcību apdraud pārējo ģimenes locekļu finansiālo stabilitāti, ir vērts domāt gan par laulības šķiršanu, gan citiem juridiskās aizsardzības līdzekļiem, jo visam ir savas saprāta robežas.

Diezgan bieži juridisko palīdzību lūdz sievietes, kuras konstatējušas, ka vīrs aizņēmies tā dēvētos ātros kredītus, turklāt darījis to slepus, izmantojot gan sievas mobilo telefonu, gan viņas bankas paroles. Ja laulātie viens no otra neslēpj savas bankas paroles un kodus, tad negodprātīgajam laulātajam ir iespējas šādā veidā aizņemties naudu uz otra laulātā vārda. Rezultātā vīrs naudu ir saņēmis, to personīgām vajadzībām iztērējis, bet sievai paliek pienākums norēķināties ar kreditoru, jo līgums ir noformēts uz viņas vārda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bankas paroles un kodus noteikti nevajadzētu izpaust nevienai personai. Ja tas tomēr izdarīts, tad jārēķinās ar negodprātīgas rīcības sekām.

Ko darīt

Sieva šādos apstākļos var prasīt šķirt laulību, ko var darīt gan pie notāra (ja abi laulātie tam piekrīt), gan tiesā (ja laulību vēlas šķirt tikai viens). Savukārt attiecībā uz kredītiem, ja sieva nespēj samaksāt vīra ņemtos, bet uz sievas vārda noformētos kredītus, ir jādomā par fiziskas personas maksātnespējas procesu.

Ja netiks uzsākts maksātnespējas process, būs jāsamaksā paņemtais kredīts, jo diemžēl nebūs nekādu iespēju pierādīt, ka ar bankas karti, kodiem un parolēm nav rīkojusies pati sieviete.

Protams, iespējams ar iesniegumu vērsties policijā un lūgt uzsākt krimināllietu par krāpšanu, tomēr pieredze liecina, ka šāda veida krimināllietu izskatīšana ir gan bezcerīga, gan neefektīva. Tāpēc, neraugoties uz iesniegumu policijā, efektīvākais tomēr būs maksātnespējas process.

Spēlmaņu reakcija

Saprotot, ka irst laulība un policijā ir iesniegts iesniegums par krāpšanu, azartspēļu spēlmaņi mēdz rīkoties divējādi.

Vieni ar vārdiem nožēlo savu rīcību un lūdz dot iespēju laboties, lai saglabātu laulību un pakāpeniski atmaksātu kredītu. Šādā gadījumā pieredze liecina, ka solījumi tomēr lielākoties netiek pildīti un vienkārši tiek novilcināts laiks. Otri sāk draudēt laulātajiem, aicinot nekavējoties atsaukt iesniegumus no tiesas un policijas.

Draudu gadījumā nekavējoties un noteikti vajag rakstīt tiesā pieteikumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību, norādot, tieši kāda veida draudi un kad izteikti, kā tas potenciāli apdraud pieteicēju un kāda veida aizsardzība būtu vajadzīga.

Reklāma
Reklāma

SVARĪGI

Internetā ir pieejama pieteikuma veidlapa, to var izdrukāt un aizpildīt ar roku tā pati persona, kura lūdz pagaidu aizsardzību: https://likumi.lv/ta/id/265314-kartiba-kada-novers-vardarbibas-draudus-un-nodrosina-pagaidu-aizsardzibu-pret-vardarbibu (sk. 3. pielikumu).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.