Stīvs Zeks (vidū) ar 18 gūtiem punktiem kaldināja “VEF Rīga” otro uzvaru LBL finālā.

LBL finālā mājas sienas nepalīdz – arī trešo spēli uzvar viesi 0

Vicečempione “VEF Rīga” sestdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā spēlē izbraukumā ar rezultātu 81:77 (17:22, 20:20, 16:20, 28:15) pieveica čempioni “Ventspili”.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Sērijā līdz četrām uzvarām ar rezultātu 2-1 vadībā izvirzījusies “VEF Rīga”. Zīmīgi, ka šajā sērijā uzvaras spējušas gūt tikai attiecīgās spēles viesu komandas.

“VEF Rīga” labā pa 18 punktiem šajā mačā guva Stīvs Zeks un Andrejs Gražulis, kamēr 16 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles Džabrilam Duremam. Savukārt “Ventspils” rindās 22 punktus iemeta Ingus Jakovičs, 15 punkti Ronaldam Zaķim, bet 12 punktus sameta Rihards Lomažs.

Veiksmīgāk spēli iesāka “Ventspils”, kas nedaudz vairāk kā divu minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 7:2. Tomēr pēc tam pamodās arī rīdzinieki, turklāt Durems ātri vien panāca arī neizšķirtu. Tomēr “VEF Rīga” komandai pirmajā ceturksnī bija iedzinēju loma, kamēr Latvijas čempioni atradās priekšgalā, bet punktu pirmajām desmit minūtēm pielika Jakoviča precīzais trejacis, viņam panākot 22:17.

Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki ieguva jau lielāku iniciatīvu, kas Jakovičam pēc pārtvertas bumbas 15.minūtē ļāva panākt 30:23. Šāds pavērsiens rīdzinieku galvenajam trenerim Jānim Gailītim lika ņemt minūtes pārtraukumu, tomēr tas nenesa rezultātus, jo “Ventspils” joprojām bija uz viļņa, panākdama 35:25. Pēcāk gan Latvijas čempionu spēle pajuka, spēlētājiem sākot pelnīt arī piezīmes, bet “VEF Rīga” savas iespējas izmantoja, un pēdējās puslaika minūtes sākumā Klāvs Čavars samazināja atpalicību vairs tikai līdz trim punktiem (35:38).

“Ventspils” pārsvaru gan nosargāja un pirmo puslaiku noslēdza ar 42:37.

Otro puslaiku ar precīzu metienu iesāka Ronalds Zaķis, kas ventspilniekiem pārsvaru ļāva palielināt vēl par diviem punktiem, tomēr “VEF Rīga” atspēlējās, bet aizsteigties priekšā pretiniekiem viņiem neizdevās. Savukārt trešā ceturkšņa izskaņā “Ventspils” basketbolistiem izdevās pārņemt iniciatīvu un no 55:53 panākt 62:53, iegūstot jau deviņu punktu pārsvaru.

Ventspilnieki gan neveiksmīgi uzsāka noslēdzošo ceturksni, ļaujot sāncenšiem pietuvoties, turklāt piecarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Glens Kouzijs ar precīzu trejaci pēc ilgāka pārtraukuma vadībā izvirzīja tieši “VEF Rīga” komandu (67:66). Cīņa turpinājumā ritēja punkts punktā, bet rīdzinieki ieguva arī trīs punktu vadību, taču priekšpēdējā minūtē trejaci iemeta Mārcis Vītols, panākdams 72:72.

Ar šādu rezultātu arī iesākās pēdējā pamatlaika minūte, kas gan veiksmīgāka bija rīdziniekiem. Vispirms 51 sekundi pirms beigām Zeks iemeta divpunktnieku, bet pēc neveiksmīga pretinieku uzbrukuma Durems 23 sekundes pirms finālsignāla ar precīzu trejaci panāca jau 77:72. Uzreiz pēc minūtes pārtraukuma Jakovičs divus punktus atguva, taču turpinājumā abus “sodiņus” realizēja Kouzijs.

Jakovičs gan sešas sekundes pirms beigām atgrieza mājiniekiem cerības, jo viņš realizēja tālmetienu, bet pēc tam atkal Durems atbildēja ar diviem precīziem soda metieniem. Noslēgumā “VEF Rīga” guva uzvaru ar 81:77.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā svētdien Ventspilī uzvaru ar 81:75 svinēja “VEF Rīga”, bet otrajā duelī galvaspilsētā ventspilnieki revanšējās, gūdami panākumu ar 80:71.

Finālsērijā mači pamīšus norisināsies Ventspils Olimpiskajā centrā un “Arēnā Rīga”, nākamajai spēlei notiekot otrdien Rīgā, bet 17.maijā komandas atgriezīsies Ventspilī. Ja būs nepieciešams vairāk spēļu, tās paredzētas 19. un 21.maijā.