Sputnik/Scanpix

Ledeckas ūnikums: olimpiskais zelts divos dažādos sporta veidos 0

Čehijas sportiste Estere Ledecka sestdien Phjončhanā pārrakstīja Ziemas olimpisko spēļu vēsturi, jo kļuva par pirmo sievieti, kura vienā Olimpiādē ir izcīnījusi zelta medaļas divos dažādos sporta veidos.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Pirms nedēļas Ledecka šokējoši triumfēja kalnu slēpošanas supergiganta disciplīnā, bet sestdien izcīnīja uzvaru arī snovbordā, paliekot nepārspēta paralēlajā milzu slalomā, kur viņa gan bija sacensību favorīte.

Ledecka līdz ar to atkārtoja norvēģu Torleifa Heuga un Jūhana Grētumsbrātena savulaik iespēto. Heugs 1924.gada olimpiskajās spēlēs Šamonī uzvarēja distanču slēpošanā 18 kilometru distancē, kā arī bija labākais ziemeļu divcīņas sacensībās, bet pēc četriem gadiem Sanktmoricā tieši to pašu atkārtoja Grētumsbrātens.

Zīmīgi, ka Ledecka gan nav pirmā dāma, kura vienās Ziemas olimpiskajās spēlēs tikusi pie medaļām divos sporta veidos, jo pirms viņas to pašu Phjončhanā paveica Nīderlandes sportiste Jorēna ter Morsa, kura pirms nedēļas pārsteidzoši ieguva zeltu ātrslidošanas 1000 metros, bet šonedēļ tika pie bronzas šorttrekā 3000 metru stafetē.

Vien 22 gadus vecā Ledecka sestdien aizvadīja izcilas sacīkstes, jo bja labākā jau abos kvalifikācijas startos, pēc tam uzvarot arī četros izslēgšanas braucienos, finālā par 0,46 sekundēm pārspējot vācieti Selīnu Jērgu.

Tikmēr bronzas medaļa tika vēl vienai Vācijas pārstāvei Ramonai Terēzai Hofmeisterei, kura mazajā finālā pārspēja olimpisko sportisti no Krievijas Aļonu Zavarzinu, kura nespēja atkārtot pirms četriem gadiem Sočos gūto panākumu, kad arī bija trešā.
Zavarzina pusfinālā un cīņā par trešo vietu piedzīvoja kritienus.

Zīmīgi, ka neveicās arī viņas vīram Vikam Vaildam, kurš Sočos tika pie zelta medaļām paralēlajā milzu slalomā un slalomā. Olimpisko sportistu no Krievijas komandu pārstāvošais amerikānis izstājās jau astotdaļfinālā, kur 0,93 sekundes zaudēja itālim Rolandam Fišnāleram, beigās tiekot klasificēts desmitajā vietā.

Tikmēr par olimpisko čempionu kļuva Soču olimpisko spēļu vicečempions Nevins Galmarīni no Šveices, kurš finālā par 0,43 sekundēm pārspēja pārsteigumu sarūpējušo dienvidkorejieti Lī Sango, kurš tika pie sudraba godalgas.
Savukārt bronzas medaļu ieguva Slovēnijas snovbordists Žans Koširs, kurš mazajā finālā par 1,49 sekundēm uzvarēja francūzi Silvēnu Dufūru.