‘Liemke Keiler-25 lite Gen2’
‘Liemke Keiler-25 lite Gen2’
Foto: Linda Dombrovska

‘Liemke Keiler-25 Lite Gen2’ termokamera ērtai vērošanai 0

Termokameras mūsdienās medniekam piedāvā to, kas nav bijis iespējams ne tikai gadsimtiem, bet arī tūkstošgadēm. Ar termokameru tagad iespējams redzēt to, kas cilvēka acij vienmēr bijis liegts – ieskatīties tajā, kas slēpjas aiz tumsas aizkara. Vēl pavisam nesen šīs tehnoloģijas bija ārkārtīgi dārgas vai arī vienkārši civilajiem iedzīvotājiem nepieejamas, bet tagad jau pietiekami augstas kvalitātes ierīces var iegādāties par prātam aptveramām summām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Lasīt citas ziņas

Līdz šim biju testējusi dažādas iekārtas, sākot ar pavisam lētām, piemēram, Seek piedāvātajiem risinājumiem, līdz dārgākām ierīcēm, piemēram, Pulsar Helion. Cenu amplitūda, sākot ar dažiem simtiem eiro un beidzot ar summu, kas pārsniedz četrus tūkstošus.

Loģiski, ka vienā galā – sarežģītiem medību apstākļiem pavisam nepiemērots risinājums, bet piedāvājums otrā, par spīti lieliskajai kvalitātei, tomēr cenas ziņā paliek neaizsniedzams. Līdz šim no t. s. ekonomiskās versijas, ko esam testējuši, labs risinājums bija Pulsar Quantum Lite termokameru sērija, kas cenas ziņā bija medniekam vairāk vai mazāk draudzīga. Tādēļ liels pārsteigums bija Liemke Keiler-25 Lite Gen2, kas par saprātīgu cenu piedāvā pat ļoti labas kvalitātes attēlu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ikdienā esmu pieradusi lietot Pulsar Lite kameru, tādēļ sākotnēji uz smērā nelielo un slaido Keiler skatījos ar skepsi. Ir redzētas dažādas ierīces, kuru ražotāji sola brīnumus, bet rezultāts vienmēr bijis apšaubāms. Godīgi sakot, kaut ko līdzīgu gaidīju arī no Keiler, tomēr tas izrādījās pārsteigums.

Ļoti dzidrs un skaidrs attēls – tas bija pirmais, kas pārsteidza. Ilgāk palietojot šo ierīci, bija jāatzīst, ka tās funkcijas ir iekārtotas lietotājam draudzīgā veidā. Plus vēl šī ierīce piedāvā to, kā nav Pulsar Quantum Lite, proti, Wi-fi opciju, kas savieno ierīci ar viedtālruni un ļauj taisīt bildes un video, kas jau pēc būtības ir augstākā pilotāža.

Lietošana
Liemke Keiler-25 Lite Gen2 piedāvā vairākus attēlu režīmus. Esmu pieradusi lietot klasisko – siltais objekts ir vienkārši spilgti balts. Ir arī reversā versija, kad siltais objekts ir melns, bet tad, manuprāt, ir grūtāk saprast, kas ir kas. Ar termokameru ir tā, ka jāiemācās saprast, uz ko skaties, kā arī jāpārzina medību platības, lai izprastu, kādā attālumā dzīvnieki atrodas. Tā ir vislielākā problēma – vērojot ar termokameru, saprast, cik tālu vai tuvu atrodas objekts.

Tāpat ir arī iespēja pārslēgt uz krāsainu – violetu – režīmu, kā arī ir režīms, kad objekts principā izskatās balts, bet ar sarkanu krāsojumu.

Funkciju pogas uz ierīces ir sakārtotas diezgan ērti, un tumsā ar pirkstiem visu var sataustīt, ja atceries, ko katra poga dara. Asuma regulators ir pietiekami ērti lietojams, bet tas ik pa laikam izregulējas, liekot ierīci kastē vai, piemēram, turot to klēpī. Tomēr šī poga ir tik ērta, ka ātri atkal iespējams saregulēt asumu. Ierīce piedāvā arī spilgtuma regulāciju, kas ir svarīgi, lai noregulētu attēlu tā, ka tas nežilbina acis.

Reklāma
Reklāma

Termokamera piedāvā arī palielinājumu līdz četrām reizēm. Jāsaka gan – kā ar jebkuru līdzīgu risinājumu lielākā palielinājumā samazinās attēla kvalitāte, bet šī opcija ļauj labāk aplūkot tālākus objektus, kā arī saprast, uz ko tieši skaties. Nospiežot zoom pogu un to ilgāk paturot, tiks ieslēgta Wi-fi funkcija, kas ļaus savienot ierīci ar viedtālruni.

Tad ir jālejuplādē lietotne IR-Tracker, jāsavieno tālrunis ar ierīces Wi-fi, lietotnē jāizveido savienojums un jau uzreiz iespējams tālruņa ekrānā redzēt, ko rāda ierīce. Nepieciešamības gadījumā var arī lietotnē taisīt bildes un filmēt video, ko pēc tam var lejuplādēt uz viedtālruni. Jāatceras gan, ka tikmēr, kamēr viedtālrunis savienots ar ierīci, tas ir atslēgts no interneta tīkla un nesaņemsiet, piemēram, nevienu WhatsApp ziņu. Termokamerai ir Stand-by režīms, kas atslēdz ekrānu, ļaujot taupīt enerģiju. Tad atliek vienreiz nospiest ieslēgšanas un izslēgšanas pogu. Ja ierīce un viedtālrunis ir saslēgti, iesaku izmantot tieši šo iespēju, jo, izslēdzot ierīci pavisam, pazūd arī savienojums ar viedtālruni un pēc ieslēgšanas visa savienošanas procedūra atkal jāsāk no jauna.

Termokamera ik pēc noteikta laika pati pārslēgsies uz Stand-by režīmu, kas, no vienas puses, ir labi, jo taupa enerģiju, ja aizmirsies ierīci atslēgt. Bet, no otras puses, tas ir mazliet kaitinoši, ja atslēgšanās notiek, kad reāli vēro notiekošo. Liemke Keiler-25 Lite Gen2 piedāvā 384×288 pikseļu izšķirtspēju, kas uzreiz ir pamanāms, ja salīdzina ar Pulsar. Attēls ir ļoti dzidrs, objekti redzami skaidri, tie nav izplūduši. Tiešām jāatzīst, ka ekrāna kvalitāte ir ļoti laba. Šim modelim lēcas lielums ir 25 mm, kas nav visai liels, tādēļ, ja pierasts vērot ar ierīci, kurai lēca ir lielāka, sākotnēji var šķist, ka Liemke Keiler-25 Lite Gen2 redzeslauks nav visai plašs, tomēr to kompensē tiešām labais attēls.

Ja salīdzina Pulsar Quantum Lite ar Liemke Keiler-25 Lite Gen2, pēc specifikācijām abas šīs ierīces ir paredzētas vērošanai līdz 600 metriem, kas ir ļoti labs rādītājs ierīcēm šajā cenu kategorijā (Liemke Keiler-25 Lite Gen2 pieejams par 1750 eiro). Jāatzīst, ka Keiler ļoti labi tiek galā ar šo distanci, pat vērojot attēlu līdz 600 metriem, attēls ir dzidrs un mērķa objekti skaidri redzami. Lai gan Pulsar Quantum Lite arī nodrošina vērošanas iespējas līdz 600 metriem, tomēr jāatzīst, ka attēls ir vairāk izplūdis un objektu apveidi neskaidrāki.

Jāsaka gan, ka Pulsar attiecīgais modelis ir mazliet zemākā cenu grupā nekā Keiler, pēc parametriem līdzīgam modelim maksājot ap 1300 eiro. Lēcas vāciņš Keiler ir noņemams un pievienots ar aukliņu, savukārt jāatzīst, ka Pulsar Quantum Lite vāciņš ir iestrādāts objektīvā un ir patiešām ērts. Funkcionalitātes ziņā abas sistēmas ir labas, jo gādā, ka vāciņš nepazudīs.

Secinājumi
Termokamera nodrošina redzamību ne tikai tumsā, bet arī lietū, miglā un arī mežā. No monitoringa viedokļa – šī ir vienkārši unikāla iespēja saprast, kas notiek medību iecirknī. Jāsaka, ka es nekad neesmu bijusi gatava maksāt vairākus tūkstošus par ierīcēm medību vajadzībām, izņēmums gan varētu būt pats ierocis un kvalitatīvs dienas optiskais tēmēklis. Tādēļ ļoti priecājos, ka modernās tehnoloģijas kļūst pieejamākas klientam un nu jau par saprātīgu cenu piedāvā medniekam to, kas agrāk nebija pat iedomājams. Liemke Keiler-25 Lite Gen2 piedāvā visu, ko moderns un dinamisks mednieks cer sagaidīt no šādas ierīces – labu attēlu, foto un video iespējas, gan šajā gadījumā ar lietotnes palīdzību, bet tas neapgrūtina lietošanu. Liemke Keiler-25 Lite Gen2 ir ērts, kvalitatīvs un funkcionāls rīks modernam medniekam.

Vairāk lasiet žurnāla Medības februāra numurā

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.