“Liepāja” ar kurioziem vārtiem nodrošina uzvaru pār “Metta” 0

“Liepāja”, gūstot kuriozus vārtus, otrdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas piektās kārtas ietvaros savā laukumā ar rezultātu 2:1 (1:0) uzvarēja “Metta” vienību.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Abu vienību mačs sākās nedaudz miegaini, bet tad astotajā minūtē Igors Kozlovs ar lielisku tālsitienu atklāja šīs spēles rezultātu, izvirzot liepājniekus vadībā. Turpinājumā cīņa bija diezgan līdzīga, bet bez vārtu gūšanas iespējām. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu “Liepājas” pārsvaru, bet 56.minūtē tikai 17 gadus vecais Renārs Varslavāns pēc lieliska reida panāca neizšķirtu.

“Metta” komandas prieki gan nebija ilgi, jo 62.minūtē ar kurioziem vārtiem mājiniekus vadībā izvirzīja moldāvs Danu Spataru. Viņš no laukuma kreisās malas veica augstu centrējumu, taču bumba ielidoja vārtos, neveiksmīgi nospēlējot arī rīdzinieku vārtsargam Dāvim Ošam. Pēc tam “Metta” centās pārņemt iniciatīvu un saasināt situāciju pie “Liepājas” vārtiem, bet bīstamus momentus izveidot neizdevās. Pamatlaika beigās Rīgas klubs gan izveidoja labu vārtu gūšanas iespēju, taču liepājnieku aizsardzība un vārtsargs Kristaps Zommers darbojās atzīstami.

“Liepāja” sezonu sāka ar diviem zaudējumiem, bet nedēļas nogalē tika pie pirmās uzvaras, mačā ar “Jelgavu” pamatlaika priekšpēdējā minūtē 2:1 panākot brazīlietim Dodo. Tikmēr “Metta” sezonas pirmajās piecās spēlēs cietusi zaudējumus, arī viņu iepriekšējam mačam noslēdzoties dramatiski – 1:2 pret RFS, kas uzvaras vārtus guva kompensācijas laikā.

“Liepāja” starpsezonā piedzīvoja lielas pārmaiņas, jo vispirms tās prezidenta amatu atstāja Māris Verpakovskis, kurš tagad darbojas RFS komandā. Liepājniekiem pievienojušies tādi Latvijā zināmi futbolisti kā uzbrucējs Vladislavs Kozlovs un vārtsargs Kristaps Zommers, kurš pirms tam vairākus gadus spēlēja Itālijas zemākajās līgās, bet komandas rindās vairs nebūs tādu spēlētāju kā aizvadītās sezonas labākais vārtu guvējs Ģirts Karlsons un Verners Apiņš.

“Liepāju” jau sezonas sākumā piemeklējuši robi sastāvā, jo Antons Jemeļins un Dmitrijs Hmizs, visticamāk, ir izkrituši no sastāva uz visu sezonu – pirmajam ir Ahileja cīpslas plīsums, bet otrs sezonu pabeidza, nesākot to krustenisko saišu plīsuma dēļ.

Tikmēr “Metta” starpsezonā zaudēja savus vadošos spēkus uzbrukumā Vladislavu Fjodorovu, Ņikitu Ivanovu un Eduardu Emsi, bet saglabāja tādus pieredzējušus futbolistus kā vārtsargu Dāvi Ošu, aizsargu Kirilu Ševeļovu un pussargu Rendiju Šibasu.

FK”Jelgava” otrdien izbraukumā ar rezultātu 2:1 (2:0) apspēlēja Jūrmalas “Spartaku”, gūstot otro uzvaru sezonā.

Piektās kārtas noslēguma trešdien “Ventspils” savā laukumā uzņems “Daugavpili”, bet “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” savā laukumā tiksies ar RFS. Mačs Ventspilī tiks aizvadīts jau uz dabīgā seguma.