Lietuvas basketbolisti Pasaules kausā cietuši pirmo zaudējumu.

Lietuvieši dramatiskā galotnē piedzīvo zaudējumu Lēmaņa vadītajai Austrālijas izlasei 0

Lietuvas vīriešu basketbola izlase ceturtdien cieta zaudējumu Pasaules kausa izcīņas izšķirošajā mačā par pirmo vietu pirmā posma apakšgrupā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Lietuva par “nāves grupu” nodēvētās H apakšgrupas pēdējā spēlē ar rezultātu 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 22:19) piekāpās latviešu izcelsmes trenera Andreja Lēmaņa vadītajai Austrālijai.

Lietuviešiem rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Marjuss Grigonis, 15 punktus guva Luks Lekavičs, bet 12 punkti bija Domantam Sabonim, kamēr Jons Valančūns samierinājās ar septiņiem punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.

Tikmēr Austrālijas izlasē ar 23 punktiem un svarīgiem metieniem atzīmējās Petijs Milss, bet 21 punkts un 13 bumbas zem groziem bija Āronam Beinesam.

Ņemot vērā pirmā posma rezultātus, otrā posma L apakšgrupas turnīru ar trīs uzvarām iesāks Austrālija, bet Lietuvai bagāžā nāks līdzi divas uzvaras un viens zaudējums. Vēl šajā grupā cīnīsies Francija un Dominikānas Republika, kas tagad aizvada savstarpējo pirmā posma spēli.

Daiņus Adomaiša vadītā komanda mača sākumā panāca 4:0, taču ielaida deviņus punktus pēc kārtas un bija iedzinējos visu pirmo puslaiku, pārtraukumā dodoties ar 11 punktu deficītu. Iepriekšējās 38 spēles Pasaules kausā lietuvieši spēja noturēt pretiniekus zem 50 punktiem.

Spēles trešajā ceturtdaļā austrālieši veiksmīgi neitralizēja Valančūnu un Saboni, tādējādi saglabādami drošu pārsvaru (68:60). Turpretī ceturto ceturtdaļu lietuvieši iesāka ar vētrainiem uzbrukumiem, pirmajās piecās minūtēs noturot pretiniekus uz “nulles”, bet paši veicot izrāvienu 11:0. Turklāt sakrāto piecu piezīmju dēļ maču neturpināja viens no Austrālijas būtiskākajiem spēkiem aizsardzībā Endrū Boguts.

Komandas bija ātri iekrājušās piezīmju normu, tādējādi pēdējās piecās minūtēs bieži stājās uz soda metienu līnijas. Ceturtdaļas otrajā pusē austrālieši atgriezās vadībā, svarīgu tālmetienu 34 sekundes pirms finālsvilpes iemetot Milsam, kurš panāca 83:78.

Lietuvieši savā uzbrukumā atbildēja ar Marijusa Grigoņa sekmīgu caurgājienu, taču Saboņa nesportiskās piezīmes dēļ pretinieki tika pie diviem “sodiņiem” un bumbas. Neveiksmīgā mača nogale dzēsa Lietuvas cerības uz uzvaru, dienvidu kaimiņiem ciešot zaudējumu ar 82:87.

Pirms tam šajā apakšgrupā Kanāda ar rezultātu 82:60 (11:22, 22:10, 26:14, 23:14) pārspēja Senegālas izlasi, svinot pirmo panākumu turnīrā.

Rezultatīvākais Kanādas izlasē ar 24 punktiem bija Korijs Džozefs, bet Kevins Pangoss iemeta 13 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas. Viņam arī piecas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Senegālas izlasē Muhameds Fajs ar 14 punktiem bija rezultatīvākais.

Apakšgrupā ar trim uzvarām trīs spēlēs pirmo vietu izcīnīja Austrālija, otrā ar diviem panākumiem bija Lietuva, trešo pozīciju ar vienu uzvaru guva Kanāda, bet Senegāla ar trim zaudējumiem palika ceturtā.