Latvijas 3×3 basketbola izlase.

Līgo dienā priecē 3×3 basketbolisti – sasniegts PK fināls, kas notiks šovakar 0

Latvijas vīriešu izlase 3×3 basketbolā, kuras sastāvā ir Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis, svētdien Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā iekļuva Pasaules kausa finālā, nodrošinot iespēju piedalīties arī 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Pusfinālā ar ceturto numuru izliktā Latvija ar 22:19 uzvarēja sacensību pirmo numuru un pasaules čempioni Serbiju.

Spēles ievads aizritēja punkts punktā ar minimālu vadību Serbijai, tomēr pēc tam Latvijai izdevās vairāki veiksmīgi uzbrukumi – tālmetienus iemeta Krūmiņš, Lasmanis un Miezis, kas trešajā minūtē ļāva izvirzīties vadībā jau ar 11:4. Serbi gan nepadevās un centās atspēlēties. Laukumā ritēja ļoti spraiga cīņa, bet pirms pēdējo trīs minūšu sākuma Latvija atradās vadībā ar 18:15.

Tobrīd soda metieni bija jāmet Krūmiņam, kurš gan netrāpīja nevienu no tiem. Serbi atbildēja ar precīzu tālmetienu, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Turpinājumā katra no komandām guva pa punktam, bet Lasmanis priekšpēdējā minūtē panāca 20:18. Serbi vienu punktu atspēlēja, bet tad Miezis pēc brīža realizēja tālmetienu un panāca 22:19, nodrošinot Latvijai uzvaru.

Pirms tam pirmajā pusfinālā ASV basketbolisti, kuri izlikti ar ceturto numuru, ar 22:8 sagrāva ar 14.numuru izlikto Poliju.

Fināls paredzēts plkst.20.30 pēc Latvijas laika.

Iepriekš jau ziņots, ka Pasaules kausa pirmajos mačos Latvija otrdien vispirms ar 14:11 uzvarēja Japānu (5.), bet pēc tam ar 13:15 piekāpās Polijai (14.). Tikmēr ceturtdien Latvijas basketbolisti ar 20:16 apspēlēja sacensību 19.numuru Austrāliju, bet D grupas noslēdzošajā mačā ar ceturto numuru izliktā Latvijas izlase, kuras sastāvā spēlē 2017.gada Eiropas čempioni un 2018.gada vicečempioni, ar 22:20 pieveica sacensību 13.numuru Brazīliju.

Līdz ar to Latvijas izlase kvalificējās ceturtdaļfinālam, kurā sestdien ar 21:7 sagrāva Ukrainu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas 3×3 basketbolistes ceturtdien nespēja kvalificēties Pasaules kausa izslēgšanas turnīram.

Pasaules kausa izcīņa notiek kopš 2012.gada. Latvija iepriekš bijusi pārstāvēta divos turnīros – 2012.gadā Atēnās Edgars Krūmiņš, Kristaps Kanbergs, Lauris Mizis un Ervīns Jonāts grupas turnīrā uzvarēja vienā spēlē no piecām, noslēguma tabulā ieņemot 18.vietu. Savukārt pērn Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis grupas turnīrā uzvarēja visās četrās spēlēs, bet ceturtdaļfinālā ar 15:21 zaudēja Polijas izlasei un noslēguma tabulā ieņēma piekto vietu.

Pirmo trīs vietu ieguvēji garantēs tiesības nākamgad piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.