UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfinālu ar uzvarām otrdien sāka Anglijas komandas “Liverpool” un Totenhemas “Hotspur”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

“Liverpool” savā laukumā ar 2:0 (2:0) pieveica “Porto” no Portugāles, kamēr “Hotspur” arī savu skatītāju priekšā ar 1:0 (0:0) pārspēja Anglijas čempioni Mančestras “City”.

Pusfinālu sasniegs komandas, kas uzvarēs divu maču summā. Atbildes cīņas notiks nākamnedēļ.

Spēle Liverpūlē sākās ar pārliecinošu mājinieku spiedienu, un jau mača 5.minūtē rezultāts tika atklāts – pēc Sadio Manē un Robērtu Firminu piespēlēm vārtus guva Nabi Keitā, kurš, saņēmis bumbu soda laukumā, ar rikošeta palīdzību raidīja vārtu labajā stūrī.

Spēle ritēja aktīvi no abu komandu puses, un mājiniekiem izdevās rezultātu dubultot, kad 26.minūtē pēc garām Džordana Hendersena un Aleksandra Arnolda Trenta piespēlēm no vārtu priekšas tukšos vārtos sita brazīlietis Firminu.

Viesiem aktīvākais pirmajā puslaikā bija “Porto” uzbrucējs Musa Marega, taču pēc vairākām iespējām viņam vārtus neizdevās gūt.

Otrais puslaiks iesākās ar mājinieku ofensīvu, un “Liverpool” šķietami panāca savu, gūstot vārtus, taču pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesnesis pieņēma lēmumu vārtu guvumu neieskaitīt. Turpinājumā laukumā bija vērojama agresīva cīņa, taču reāli vārtu gūšanas momenti neradās, mājiniekiem nodrošinot drošu uzvaru.

Pusfinālā šī dueļa labākā vienība tiksies ar Mančestras “United” un “Barcelona” pāra uzvarētāju.

Tikmēr otrs otrdienas mačs Londonā iesākās ar lielāku Mančestras “City” pārsvaru, tomēr reālu vārtu gūšanas iespēju nebija. Situācija gan mainījās pēc desmitās minūtes, kad savā soda laukumā ar roku nospēlēja “Hotspur” aizsargs Denijs Rouzs, tomēr 13.minūtē argentīnieša Serhio Agvero izpildīto 11 metru soda sitienu atvairīja mājinieku vārtsargs Igo Lorī. Pēcāk spēle aktivizējās, tomēr pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Savukārt otrā puslaika sākumā ar pāris bīstamiem sitieniem izcēlās dienvidkorejietis Honmiņs Sons no “Hotspur” komandas, tomēr pēcāk šķietamas potītes traumas dēļ laukumu pameta mājinieku neapstrīdamais līderis Herijs Keins. Londonas kluba spēle izskatījās nedaudz pajukusi, bet arī Mančestras vienībai īsti nekas neizdevās. Mača lūzuma punkts pienāca 78.minūtē, kad lieliski nospēlēja aktīvu sniegumu demonstrējošais Sons, kurš pēc bumbas saglabāšanas laukumā apgriezās ap savu asi un guva vārtus.

Pašās cīņas beigās Mančestras vienība vēl mēģināja atspēlēties, bet droši spēlēja mājinieku aizsardzība un vārtsargs Lorī.

Pusfinālā šī pāra uzvarētājs tiksies ar Amsterdamas “Ajax” vai Turīnas “Juventus”.

“Liverpool” ir izteikta pāra favorīte, jo visu turnīru ietvaros 15 mačos pēc kārtas nav cietusi zaudējumus. Abas komandas pērn tikās astotdaļfinālā, pirmajam mačam Portu noslēdzoties ar “Liverpool” graujošu uzvaru 5:0, tādējādi bezvārtu neizšķirts atbildes cīņā netraucēja Anglijas klubam iekļūt nākamajā kārtā.

“Liverpool” savā apakšgrupā palika otrajā vietā aiz Parīzes “Saint-Germain”, tikai pēdējā kārtā iekļūstot astotdaļfinālā. Tajā angļu komanda ar 3:1 pārspēja Vācijas grandu Minhenes “Bayern”. Tikmēr “Porto” futbolisti uzvarēja savā apakšgrupā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 4:3 divu spēļu summā pārspēja “AS Roma”, uzvaru nodrošinot atbildes mača papildlaikā.

Otrā pārī par favorīti tiek uzskatīta “City” vienība, kas visu turnīru ietvaros bija uzvarējusi 14 mačos pēc kārtas. Abas komandas aizvadīja pirmo savstarpējo spēli Eirokausos.

Šosezon abas vienības jau vienreiz spēkojušās premjerlīgas turnīrā, kur ar 1:0 pārāki bija Mančestras futbolisti. Abas komandas nākamo 11 dienu laikā savā starpā tiksies trīs reizes – divas Čempionu līgā un vienu premjerlīgā.

Mančestras “City” droši uzvarēja apakšgrupā un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 10:2 divu spēļu summā sagrāva Gelzenkirhenes “Schalke 04”, kamēr “Hotspur” savā apakšgrupā bija otrā un “play-off” pirmajā kārtā ar 4:0 guva virsroku pār Dortmundes “Borussia”. Tādējādi visi trīs Anglijas-Vācijas dueļi noslēdzās ar angļu uzvarām.

Mančestras “City” un “Liverpool” šobrīd cīnās par premjerlīgas titulu, kamēr “Hotspur” priekšā spēkošanās par trešo vietu. Tikmēr “Porto” sīvi spēkojas ar Lisabonas “Benfica” par uzvaru Portugāles čempionātā.

Trešdien ceturtdaļfinālu mačos “Ajax” savā laukumā uzņems “Juventus”, bet “United” pie sevis uzņems “Barcelona” komandu.

UEFA Čempionu līgas fināls notiks 1.jūnijā Madridē.