Foto: Zane Bitere/LETA

LMT ievieš jaunas paaudzes lietu interneta tīklu 0

“Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Telekomunikāciju kompānija “LMT” paziņojusi par jaunās paaudzes lietu interneta LTE-M tīkla ieviešanu. Jaunā tehnoloģija darbojas uz esošās LTE jeb 4G tehnoloģijas bāzes, kas nozīmē, ka tā ir pieejama visā Latvijas teritorijā.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Kam LTE-M tīkls domāts? Līdz ar 5G tīklu strauji attīstās dažādi sensori un viedierīces, kas pieslēgtas internetam, – sākot no viedpulksteņiem un mājas viedpalīgiem, līdz pat medicīnas iekārtām, rūpnīcu automatizācijai un viedpilsētu risinājumiem.

Ir ārkārtīgi svarīgi, lai visas šīs iekārtas varētu darboties, lieki netērējot datu pārraidei nepieciešamo enerģiju un ar vienu bateriju strādātu daudz ilgāku laiku. Jaunais tīkls nodrošina tieši to.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā skaidroja “LMT” pārstāvis Valdis Jalinskis, viena no LTE-M tīkla standarta atslēgām ir PSM jeb baterijas taupīšanas režīms.

“Pretēji mobilajiem tālruņiem, kas nepārtraukti sazinās ar tīklu, šo tehnoloģiju atbalstošais raidošais radio modulis tiek ieslēgts noteiktos laikos, tādējādi taupot enerģiju uz nemitīgo pieslēgšanos un atslēgšanos no tīkla.

Turklāt PSM ļauj iestatīt taimerus un laikus ziņot “LMT” tīklam, kad pienāks laiks iekārtas nākamajam darbības cēlienam. Tā kā tīkls šo pieslēgšanos jau gaidīs, ierastā pieslēgšanās un atslēgšanās procedūra nebūs jāveic, tādējādi iegūstot būtisku enerģijas patēriņa ietaupījumu.”

Attiecīgi vislielāko enerģijas ietaupījumu var sasniegt ierīces, kuras raida noteiktos laikos un no nemainīgām atrašanās vietām – piemēram, reizi stundā darbību veicošs temperatūras sensors noliktavā vai ūdens skaitītāju rādījumu nolasīšanas iekārta, kas ieslēdzas reizi dienā.

Tādējādi iekārtas var strādāt gadiem ilgi bez nepieciešamības pēc ārējas elektroenerģijas padeves.

“Jaunās paaudzes lietu interneta standarts paredz, ka jau tuvākajā nākotnē ar vienu bateriju un bez atkārtotas uzlādes vai pieslēguma elektrotīklam sensori varēs darboties līdz pat desmit gadiem.

Tas būtiski maina sensoru un viedo risinājumu izmantošanas iespējas visdažādākajās nozarēs. Lietu internets ļaus digitalizēt un automatizēt procesus, lai varētu strādāt efektīvāk un dzīvot ērtāk, kā arī videi draudzīgāk,” norādīja “LMT” prezidents Juris Binde.

Reklāma
Reklāma

Līdz ar LTE-M tīkla tehnoloģiju “LMT” tagad ir pieejamas abas jaunākās lietu interneta tīkla tehnoloģijas – gan NB IoT, kas paredzēts statiskām iekārtām, gan LTE-M, kas domāts iekārtām un sensoriem kustībā

“LMT” uzsver, ka abu tehnoloģiju pieejamība vietējiem ražotājiem un jaunuzņēmumiem ļaus attīstīt dažādus jaunus produktus.