Rihards Lomažs (Nr.9 centrā.

Lomažs pirmo reizi Eirolīgas spēli sāk starta pieciniekā 0

Latvijas izlases basketbolists Rihards Lomažs piektdien pirmo reizi karjerā ULEB Eirolīgas maču sāka starta pieciniekā, gūdams sešus punktus.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Lomaža pārstāvētā Francijas komanda Vilērbānas ASVEL ceturtās kārtas spēlē viesos ar rezultātu 56:70 (20:14, 8:19, 17:22, 11:15) piekāpās Lietuvas grandam Kauņas “Žalgiris”.

Lomažs šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā iemeta divus no četriem tālmetieniem, bet aizmeta garām divus divpunktu metienus.

Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja trīs piezīmes un tika pie pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

ASVEL rindās ar desmit punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās Tonje Džekiri, kamēr uzvarētājiem 13 punkti un astoņas bumbas zem groziem bija Zekam Lidejam.

Savainojumi “Žalgiris” komandā pavēra iespēju Eirolīgā debitēt 18 gadus vecajam igauņu saspēles vadītājam Keram Krīsam, kurš laukumā pavadītajās divās minūtēs atzīmējās ar vienu precīzu soda metienu.

ASVEL ar divām uzvarām četrās spēlēs turnīra tabulā ieņem 11.vietu.

Tikmēr Jānis Strēlnieks piektdien spēli sāka no rezervistu soliņa un guva septiņus punkts, viņa pārstāvētajam Krievijas klubam Maskavas CSKA viesos ar rezultātu 82:66 (17:15, 22:19, 22:8, 21:24) uzveicot Berlīnes “Alba” basketbolistus.

Strēlnieks nospēlēja 12 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā realizēja savu vienīgo divpunktu metienu, vienu no trim tālmetieniem un abus soda metienus.

Talsenieks arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica četras rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, divas reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja vienu piezīmi, iekrājot 11 efektivitātes koeficienta punktus.

CSKA rindās 22 punktus guva Maiks Džeimss, bet 21 punkts bija Deranam Hilārdam. Berlīniešiem pa 11 punktiem guva trīs basketbolisti, bet septiņi punkti un 11 rezultatīvas piespēles bija Peitonam Sivam.

Maskaviešiem spēli nepabeidza viens no līderiem Vils Klaibērns, kurš paslīdēja un sasista ceļgalu. Klubs pieļauj iespēju, ka amerikāņu uzbrucēja gūtais savainojums ir smags.

CSKA ar četrām uzvarām četrās spēlēs Eirolīgā dala pirmo vietu ar Rolanda Šmita pārstāvēto “Barceona”.

Jau ziņots, ka Jānis Timma ceturtdien guva 13 punktus, Dairis Bertāns – piecus punktus, viņu pārstāvētajai Maskavas “Himki” viesos ar 87:74 pārspējot Minhenes “Bayern” komandu. Citā spēlē Rolands Šmits iemeta piecus punktus, kamēr “Barcelona” viesos ar 73:65 uzvarēja Belgradas “Crvena zvezda mts”.