Foto: Dainis Bušmanis

LPCS: Janvārī vidējā piena iepirkuma cena varētu turēties stabila 0

Šā gada janvārī vidējā piena iepirkuma cena Latvijā varētu saglabāties ļoti līdzīga tam, kāda tā bija aizvadītā gada decembrī, proti, 298,5 eiro par vienu tonnu, prognozēja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

“Janvārī piena iepirkuma cena Latvijā būs ļoti līdzīga decembra cenai,” pieļāva Šolks.

Viņš teica, ka aizvadītā gada decembrī vidējā piena iepirkuma cena Latvijā provizoriski sasniegusi 298,5 eiro tonnā, kas ir 0,7% pieaugums salīdzinājumā ar pagājušā gada novembri, kad vidējā piena iepirkuma cena Latvijā bija 296,5 eiro tonnā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kopumā piena nozarē 2018.gads bijis diezgan stabils,” rezumēja Šolks, piebilstot, ka vidējā piena iepirkuma cena 2018.gada beigās Latvijā bija ļoti līdzīga tai, kāda tā bija pagājušā gada sākumā.

Viņš piebilda, ka Latvijā vidējā piena iepirkuma cena ir nedaudz pieaugusi salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, kamēr Eiropas Savienībā (ES) tā decembrī ir kritusies par 0,5% salīdzinājumā ar aizvadītā gada novembri.

“Kamēr Latvijā un Lietuvā vidējā piena iepirkuma cena mazliet pieaug, kopumā ES tā mazliet krītas. Taču šīs cenu izmaiņas ir tik nenozīmīgas, ka to ir grūti pamanīt pat piena ražotājiem, nerunājot par pircējiem,” sacīja Šolks, skaidrojot, ka tik nelielu izejvielas cenu svārstību dēļ piena produktu cenas nemainās.

Nelielā vidējo piena iepirkuma cenu atšķirība ES un Baltijā varētu būt skaidrojama ar pagājušā gada sausumu reģionā, barības trūkumu liellopiem un no tā izrietošajiem piena ražošanas apmēriem, skaidroja Šolks.

Viņš atzīmēja, ka Igaunijā piena iepirkuma cena joprojām ir nedaudz augstāka nekā Latvijā, kas ir saistīts ar Latvijā sadrumstaloto piena ražošanu. Igaunijā vidējais piena liellopu ganāmpulks ir daudz lielāks nekā Latvijā un kaimiņvalstī līdzīgu daudzumu piena kā Latvijā saražo 600 saimniecības, kamēr Latvijā to izdara apmēram 6500 saimniecību. Tikmēr Lietuvā vidējā piena iepirkuma cena pagājušā gada decembrī bijusi ļoti līdzīga vidējai piena iepirkuma cenai Latvijā attiecīgajā mēnesī.

Viņš piebilda, ka arī industriālo piena produktu cenas būtiski nemainās. “Sausais piens joprojām ir pārdošanai diezgan neizdevīgs produkts, pārējie produkti tiek pārdoti diezgan nemainīgā sistēmā par diezgan stabilām cenām. Industriālā sviesta cena ir stabila, bet ar tendenci ļoti nedaudz samazināties,” sacīja LPCS vadītājs.

Reklāma
Reklāma

LPCS apvieno piena pārstrādes uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.