Publicitātes foto

LSO festivālā “Liepājas vasara” koncertēs ar jaunām, atzinību guvušām virtuozēm 0

Pēc mēneša, 9. augustā plkst. 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un 10. augustā plkst. 20 Rundāles pilī Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) festivālā “Liepājas vasara” aicina baudīt romantisma mūzikas programmu, LA.lv uzzināja LSO.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā koncertēs ar Lielās Mūzikas balvas laureāti – klarnetisti Annu Gāgani un spožo arfisti Dārtu Tisenkopfu.

Vasarīgi piesātinātajā koncerta programmā skanēs gan Fēliksa Mendelszona simfoniskais hits – vien 24 gadu vecumā sarakstītā “Itālijas simfonija”, gan arī dzidruma un apgarotības etalona Volfganga Amadeja Mocarta 29. simfonija, ko dižais meistars bija uzrakstījis, vēl nesasniedzis pat 20 gadu vecumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopā ar virtuozajām solistēm orķestris atskaņos Kārļa Marijas fon Vēbera Pirmo klarnetes koncertu un Kloda Debisī “Sakrālo un laicīgo deju”.

Arfiste Dārta Tisenkopfa, kas skolojusies Parmas “Arrigo Boito” konservatorijā Itālijā un ir daudzu prestižu Itālijas konkursu laureāte, par Debisī “Sakrālo un laicīgo deju” atklāj, ka no tā izpildīšanas ilgi izvairījusies tieši tādēļ, ka tas spēlējams kopā ar orķestri, lai gan Debisī mūziku atskaņojusi pat ļoti bieži.

Tagad beidzot radies iemesls apgūt šo arfas repertuāra pērli. “Šo mūziku īpašu padara seno skaņkārtu krāsas, Debisī raksturīgo harmoniju gaisīgums un tas, kā modernais tajā satiek senatnīgo,” stāsta Dārta.

Tehniski dažādi un attīstīti paņēmieni ar lieliem dinamiskiem kontrastiem un hromatiski virtuozām pasāžām, turklāt savulaik kas pilnīgi jauns un nedzirdēts – tāds ir Vēbera Pirmais klarnetes koncerts.

To LSO atskaņos kopā ar klarnetisti Annu Gāgani, kas patlaban turpina otrās maģistrantūras studijas Bāzelē un var lepoties ar Šveices valdības izcilības stipendiātes statusu, kā arī ar nupat iegūto Lielo mūzikas balvu kategorijā “Jaunais mūziķis”.

“Vēlos pārsteigt klausītājus Liepājā un Rundālē, radot spilgtu, piesātinātu un pat asprātīgu muzikālu atskaņojumu,” saka klarnetiste, priecājoties par iespēju vēlreiz tikties ar LSO: “Šis bija mans pirmais orķestris un tieši šajā kolektīvā iemīlēju muzicēšanu simfoniskajā orķestrī, sajutu, cik lieliski ir būt daļai no liela, spēcīga kolektīva, kopā radot neizmirstamus un maģiskus muzikālus mirkļus.”