Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: pexels.com

Infektoloģe skaidro, vai ir kādi profilaktiski līdzekļi, kas varētu pasargāt no smagas saslimšanas ar Covid-19 27

Vai ir kādi profilaktiski līdzekļi, kas varētu pasargāt no smagas saslimšanas ar Covid-19? Kanāla RīgaTV 24 speciālizlaidumā par Covid-19 skaidro RSU profesore, infektoloģe Ludmila Vīksna.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

“Tādā tiešā veidā man grūtu iedomāties,” norādīja profesore, piebilstot, ka, ja pieminētais D vitamīns, selēns, cilvēkam ir deficītā, tad tas jebkurā gadījumā būtu jāuztur normas līmenī.

Viņa atklāj, ka valsts pētījumu programmas ietvaros veiktais pētījums uzrādījis interesantus datus par selēnu. Pētījums gan vēl neesot pabeigts.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Selēna satura izmaiņas tik tiešām var saistīt ar Covid-19 pacientiem, bet nav zināms, vai viņiem jau pirms tam ir bijušas problēmas vai tās parādījušās tika slimības laikā,” atklāja Vīksna.

Pēdējā laikā parādījusies informācija, ka Covid-19 profilaksei iesaka dzert sirds aspirīnu. Infektoloģe to saista ar informāciju par
trombotisko sindromu un trombu veidošanos, kas aktualizējusies saistībā ar “AstraZeneca” vakcīnu.

“Pētnieki, kuriem ir bijusi iespēja skatīt pacientu grupu, kura šo preparātu lieto citu slimību dēļ – sirds asinsvadu slimību dēļ, konstatējuši, ka tur ir mazāks trombu veidošanās risks cilvēkiem nekā citās grupās,” skaidro Vīksna un piebilst, ka to varētu lietot profilaksei:”Tas varētu būt lietderīgi, jā.”