Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Lūdzamies par žēlsirdīgu cilvēku sevī 0

“Latvijas Avīze” jautā – ar kādām pārdomām esat svētceļojumā uz Aglonu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Lasīt citas ziņas

Ingmārs Zvirgzdiņš, Tukuma draudzes priesteris: Mēs, 26 cilvēki, sākām iet jau 29. jūlijā, un mums paredzēts veikt 320 kilometrus. Katrs tos savus privātos nodomus, par ko lūdz šajā ceļojumā, glabā savā sirdī, par tiem nerunājam. Bet kopējās lūgšanas veltām tiem cilvēkiem, kas mūs laipni uzņem, ieaicina savā ābeļdārzā, dāvā citus lauku labumus – maizīti, pienu, krējumu. Iedodam viņiem lapiņu un rakstāmo, lai uzraksta savus aizlūgumus, ieliekam šīs lapiņas “Abrahama maisā” un nesam uz Aglonu. Cilvēki lūdz svētību ģimenēm, darbam, bērniem, mazbērniem, lūdz par veselību. Lūdzamies arī par tiem, kuri paši svētceļojumā netiek – par Raudas pansionāta iemītniekiem. Pērn pāvests Francisks pasludināja šo gadu par Žēlsirdības gadu. Mūsu devīze ir: “Esiet žēlsirdīgi!” un ceļojuma laikā strādājam pie sevis kā žēlsirdīga cilvēka pilnveides. Visur mūs sagaida ļoti sirsnīgi. Dažviet man teica, ka neesot gultu, ko piedāvāt, ērtību. Taču mēs guļam savos guļammaisos, arī viss cits vajadzīgais ir līdzi.”

Juris Janums, Rīgas Svētā Franciska un Kristus karaļa draudzes apvienotās grupas svētceļnieks: “Mūsu devīze – “Kunga žēlsirdību es slavēšu mūžam!” Lūdzamies gan dziedot, gan skaitot visas ierastās katoļu lūgšanas. Mūsu vidū ir klostermāsa Tabita un priesteris Kārlis Miķelsons, un tā katru dienu notiek dievkalpojums, lai visiem šis svētceļojums būtu garīgi nozīmīgs. Konferencēs, kā sauc mūsu sapulces, apceram žēlsirdības darbus. Tie ir – paēdināt izsalkušos, padzirdīt izslāpušos, apciemot slimniekus, ieslodzītos – un vēl citi, kopā septiņi. Ieklausoties priestera pieredzes stāstos un liecībās, dziļāk izprotam šo darbu būtību. Piemēram, padzirdīt izslāpušo nav jāsaprot tikai kā otra fizisko slāpju remdēšana. Slāpes var būt dažādas – cilvēki meklē dzīvē ko vairāk par naudu, varu, viņi meklē garīgumu. Katrs esam aicināts padomāt, kā varam palīdzēt bezpajumtniekiem – piemēram, atdodot viņiem labas drēbes. Abu draudžu piederīgie, kuri paši netika svētceļojumā, ir iedevuši mums uz lapiņām uzrakstītus aizlūgumus – par personīgo nodomu sekmēšanos, par ģimeni, darbu, attiecībām. Vismaz divas reizes dienā lūdzamies par viņiem.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Arnis Maziļevskis, Bebrenes un Grendzes draudzes prāvests: “Grupā esam 75 cilvēki, mūsu devīze – “Dievs ir ļoti, ļoti labs!” Mērķis – tuvoties Dievam: meklēt to, kas tuvina Viņam, un atteikties no tā, kas attālina. Esam ceļā jau nedēļu – kopš 3. augusta – un noskaņojums visiem ir ļoti labs. Kopīgais ceļš cilvēkiem ir skaists pārdzīvojums; izrādās, ka, būdami bez interneta, datora un citām ierastajām ērtībām, viņi piedzīvo īstu, patiesu prieku.”

Andrejs Mediņš, Bruknas “Kalna svētību kopienas” kapelāns: “Mūsu grupā ir 57 svētceļnieki, kuru vidū daudz ģimeņu. Mūsu lozungs: “Atzīsti patiesību, un tā tevi darīs brīvu!” Ļoti daudz runājam par to, kā ikdienā labas lietas sagandē meli, izlikšanās, pielāgošanās, un tā ir problēma daudziem. Šis svētceļojums ir kā masku noraušana sev. Cilvēkiem jāmācās runāt par to, kā viņi jūtas un kāpēc tā. Ir jāmācās piedot citiem un sev. Bērniem ir jāmācās piedot vecākiem, kuri no viņiem prasījuši neiespējamo. Vecāki nereti cenšas iztaisīt bērnus par pašu pilnību un spiež atvases apgūt to, ko paši neprot, – zīmēt, spēlēt kādu instrumentu. Bērni saprot, ka no viņiem daudz prasa, bet neredz, ka vecāki paši augtu un pilnveidotos.”

UZZIŅA

Aglonas svētku norise

* 14. augusts: 17.30 – garīgā mūzika (pie bazilikas); 18.00 – konkursa “Dziedu Dievmātei” laureātu dziedājumi (pie bazilikas); 18.30 – ves­peres; 19.00 – vakara Svētā Mise, Iestiprināšana, Dievmātes litānija, euharistiskā procesija (pie pāvesta altāra); 22.00 – Krustaceļš (sakrālajā laukumā, translācija LTV1); 24.00 – pusnakts Svētā Mise (pie pāvesta altāra); no 1.00 līdz 7.00 – adorācija bazilikā.

* 15. augusts: 7.00 – Rīta Svētā Mise (bazilikā pie Dievmātes altāra, latgaliski); 9.00 – Svētā Mise jauniešiem (pie pāvesta altāra), Iestiprināšana; 10.00 – Svētā Mise svešvalodā apakšējā baznīcā; 11.00 – Rožukronis (pie pāvesta altāra); 12.00 – svētku galvenā Svētā Mise, Dievmātes litānija, euharistiskā procesija (pie pāvesta altāra, translācija LTV1).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.