Foto – Shutterstock

Mākslīgais intelekts nosaka acu slimības 0

Arvien tuvāk esam tam brīdim, kad mākslīgā intelekta darbināti roboti strādās slimnīcās plecu pie pleca ar tradicionālajiem ārstiem.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Pēdējais piemērs nāk no Londonas, kur Mūrfīldas acu klīnikas zinātnieki sadarbībā ar “Google” sadarbības partneriem no Londonas universitātes koledžas izmantojuši “DeepMind” mākslīgo intelektu, lai izveidotu programmatūru, kas no 3D skenētiem attēliem identificētu desmitiem acu slimību. Turklāt mākslīgais intelekts pēcāk spēj ieteikt labāko iespējamo ārstēšanas metodi. Tehnoloģijas pielāgošana notikusi trīs gadusun, kaut arī pagaidām programmatūra vēl nav klīniski izmantojama, tas varētu notikt jau tuvāko gadu laikā.

Pacientu 3D acu attēli izveidoti, pateicoties optiskajai koherences tomogrāfijas tehnikai. Šādu attēlu izveidošana prasa apmēram 10 minūtes, kuru laikā lēkājoša, infrasarkanajam staram līdzīga gaisma atlec no acs iekšējās virsmas. Tādējādi veidojas audu 3D attēls, kuru izmanto acs stāvokļa novērtēšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Programmatūras izstrādes posmā izmantoja gandrīz 15 000 optiskās koherences tomogrāfijas skenējumus no apmēram 7500 pacientu. Turklāt sistēma apguva ne tikai attēlus, bet īsto ārstu noteiktās diagnozes, ļaujot sistēmai iemācīties identificēt dažādus acs anatomiskos elementus, kā arī diagnožu un ārstēšanas metožu noteikšanu.

Izmēģinot mākslīgā intelekta darbību, sistēma 94% gadījumu noteica tādu pašu ārstēšanas metodi kā ārsti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.