Latvijā aug talantīga jaunā šahiste – Marija Kuzņecova.

Mazajai šahistei Marijai Kuzņecovai septītā vieta pasaules čempionātā kadetiem 0

Astoņus gadus vecā Latvijas šahiste Marija Kuzņecova Spānijas pilsētā Santjago de Kompostelā izcīnījusi augsto septīto vietu pasaules čempionātā kadetiem, kas Latvijas jauniešiem ir labākais rezultāts šāda līmeņa sacensībās kopš 2006.gada.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Marija, startējot U-8 vecuma grupā, izcīnīja astoņus punktus no 11 iespējamajiem, kas viņai deva septīto vietu 82 dalībnieču konkurencē. Kuzņecova pēdējās piecās kārtas izcīnīja tikai uzvaras, pieveicot arī turnīra galveno reitinga favorīti, amerikānieti Rašelu Lī.

Šī ir labākā no mūsu šahistu ieņemtajām vietām kopš 2006.gada, kad Katrīna Amerika (Šķiņķe) ierindojās 5.vietā U-16 grupā. Savukārt Kuzņecovas iespētie astoņi punkti ir labākais rādītājs kopš 2002.gada, kad Laura Rogule ar 9,5 punktiem kļuva par pasaules čempioni U-14 grupā.

Šovasar Marija bija labākā Latvijas šahiste arī Rīgā notikušajā Eiropas čemmpionātā jauniešiem, kur viņa U-8 vecuma grupā ieņēma 14.vietu.

Vēl meitenēm Santjago de Kompostelā 49.vietu ar sešiem punktiem U-12 grupā (100 dalībnieces) ieņēma Agnesa Stepania Ter-Avetisjana, 79.vietā ar 4,5 punktiem ierindojās Sofija Sergejeva, bet U-10 grupā (111 dalībnieces) 83.vietā ar 4,5 punktiem palika Ieva Valeine (1258).

Zēniem U-8 (131 šahists) Arsēnijs Derbeņevs ar 5,5 punktiem finišēja 67.pozīcijā. U-10 grupā 201 dalībnieka konkurencē labāko simtniekā izdevās iekļūt Arsēnijam Savičevam, kurš ar sešiem punktiem noslēgumā bija 90.pozīcijā. Savukārt U-12 grupā Jevgēņijs Spriņģis ar pieciem punktiem palika 123.vietā, bet divus gadus jaunākais Germans Sergejevs ar 3,5 punktiem finišēja 181. starp 198 konkurentiem.

Tikmēr oktobrī Grieķijā notikušajā pasaules čempionātā vecākajās grupās (U-14, U-16, U-18) labākais bija Iļja Semjonovs, kurš ierindojās 19.vietā U-16 grupā.