Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Džonsona draudzenei liedz iebraukšanu ASV 1

Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona kopdzīves partnerei Kerijai Simondsai ir liegta iebraukšana ASV, vēsta britu mediji.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Simondsa ir lūgusi atļauju dažu nākamo dienu laikā doties uz ASV saistībā ar darbu vides aktīvistu grupā “Oceana”, bet ASV varasiestādes bloķējušas viņas lūgumu, liecina laikraksta “Daily Mail” rīcībā esošā informācija.

Problēmas Simondsas ceļošanas plāniem rada viņas pērn notikušais brauciens uz Somālilendu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Saistībā ar to 31 gadu vecā Simondsa šonedēļ apmeklējusi ASV vēstniecību Londonā.

ASV neatzīst 1991.gadā no Somālijas neatkarību pasludinājušo Somālilendu, bet uzskata to par Somālijas daļu.

Lielbritānijas pilsoņi elektroniskā ceļojumu autorizācijas sistēmā var pieteikties iebraukšanai ASV līdz 90 dienām bez vīzas, taču ieceļošana bez vīzas tiek automātiski liegta, ja ieceļošanas pretendents pēc 2011.gada 1.marta apmeklējis Irāku, Irānu, Jemenu, Lībiju, Sīriju, Somāliju, Sudānu un Ziemeļkoreju. Lai varētu iebraukt ASV, šīm personām jāsaņem vīza.

Simondsa pērn apmeklēja Somālilendu kopā ar draudzeni Nimko Ali, kas īsteno kampaņu pret sieviešu ģenitāliju kropļošanas praksi.

Pēc izskanējušās informācijas par Simondsas grūtībām doties uz ASV, Ali tviterī rakstīja, ka “Somālilenda ir Āfrikas vislabāk glabātais noslēpums, tā ir mana dzimtā vieta un tā ir apbrīnojama”.

“28 gadu laikā bez starptautiskas palīdzības mēs esam atjaunojuši savu valsti un esam vienīgā demokrātija Somālijas pussalā. Esmu priecīga ikvienam personīgi parādīt zemi, no kuras esmu nākusi,” viņa piebilda.

Ali organizētā piecu dienu ceļojuma laikā abas sievietes tikās arī ar Somālilendas prezidentu Musi Bihi Abdi.

Simondsai nav oficiāla amata britu valdībā un viņa nesaņem finansējumu no nodokļu maksātāju naudas, lai gan viņa ir piedalījusies oficiālos pasākumos kopā ar Džonsonu, kurš britu valdību vada nepilnu mēnesi.

Lielbritānijas valdības kanceleja nav komentējusi šo situāciju.

Savukārt anonīmi avoti diplomātiskajās aprindās pauduši cerību, ka situācija tiks atrisināta un Simondsa varēs doties plānotajā braucienā uz ASV.

Reklāma
Reklāma

Somālilendas misijas Lielbritānijā vadītāja Ajana Mahamuda sacīja, ka teritorija ir “neatkarīga, miermīlīga un stabila” valsts, kas nereti tiek jaukta ar kaimiņos esošo Somāliju.

Viņa norādīja, ka pēdējā gadā Somālilendu apmeklējuši vairāki britu valdības un parlamenta pārstāvji, kā arī tūkstošiem britu tūristu.

Tāpat Mahamuda aicināja Lielbritānijas valdību turpināt atbalstīt Somālilendas centienus panākt starptautisku atzīšanu un “negodīgi noteikto kaitniecisko un netaisno ceļošanas ierobežojumu, kādus mūsu pilsoņiem noteikusi ASV valdība, atcelšanu”.

Džonsonam paredzēta tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, kad abu valstu līderi piedalīsies G7 valstu samitā Francijas pilsētā Biaricā, kas sāksies sestdien.

Simondsa nav precējusies ar Džonsonu, jo viņš oficiāli nav šķīris savu laulību ar otro sievu un četru bērnu māti Marinu Vīleri.

Tādējādi Simondsai nepienākas oficiāls statuss un birojs.

Viņa būs pirmā neprecētā amatā esošā premjerministra partnere, kas apmeklēs karalienes Elizabetes II oficiālo rezidenci Skotijā.

Džonsons ir dzimis Ņujorkā, bet 2016.gadā tika vēstīts, ka viņš ir atteicies no ASV pilsonības, jo ASV varasiestādes vēlējās no viņa piedzīt nodokļus desmitiem tūkstošu dolāru vērtībā.