Foto – Leta/Reuters

Mediji: Prinsa mūzikas arhīvs pārdošanā par 35 miljoniem dolāru 0

Šogad mūžībā aizgājušā amerikāņu dziedātāja Prinsa mūzikas arhīvs ar neizdotām dziesmām vairākām ierakstu kompānijām piedāvāts par 35 miljoniem ASV dolāru (31,5 miljoniem eiro), ziņo ASV mediji.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Arhīvā ietilpst tādas Prinsa dziesmas kā “Rebirth of the Flesh”, “Electric Intercourse” un “Extraloveable”, kuras Prinss nekad nav izdevis par spīti tam, ka fani izveidojuši neoficiālas ierakstu kopijas.

Prinsa neizdotās mūzikas krājumos ir arī koncertieraksti, kuru kopējais garums ir vairāki simti stundu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagaidām uzrunātas trīs lielas ierakstu studijas un tās visas izrādījušas interesi par darījumu, vēsta mūzikas žurnāls “Billboard”.

Atsaucoties uz anonīmu informācijas avotu, žurnāls vēsta, ka šogad tikšot izdota Prinsa slavenāko dziesmu izlase, bet 2017. gadā nākšot klajā albuma “Purple Rain” jauna versija, kas tika izziņota jau 2014. gadā, taču tā arī neiznāca.

Arhīvs atradās Prinsa ierakstu studijas un dzīvojamo telpu kompleksā “Paisley Park”. Tas glabājās istabā aiz smagām metāla durvīm un stingri kontrolētu gaisa temperatūru un mitrumu.

Prinss bija vienīgais cilvēks, kurš zināja kodu, ar kuru varēja iekļūt telpā. Pēc viņa nāves tās durvis tika atlauztas.

Arhīvu 80. gados iesāka Prinsa skaņu inženiere Sūzana Rodžersa. 1987. gadā, kad viņa beidza sadarbību ar dziedātāju, telpa jau bija gandrīz pilna ar ierakstiem, kas tapuši pirms Prinsa slavenā albuma “Purple Rain”. Arhīvā ir visdažādākie materiāli, sākot ar ierakstiem no Prinsa mēģinājumiem vēlās nakts stundās un beidzot ar ļoti personiskiem skaņdarbiem, ko Prinss nevēlējās izdot, norāda Rodžersa.

Pagaidām nav skaidrības par to, kam ieraksti pieder. Liela daļa arhīvā iekļautās mūzikas tika ierakstīta, kad spēkā bija Prinsa līgums ar ierakstu kompāniju “Warner Bros”, un pēc tam viņš noslēdza atsevišķus līgumus ar vairākām lielajām un neatkarīgajām ierakstu kompānijām.

Prinss nomira aprīlī no nejaušas opioīdu pārdozēšanas. Viņš bija 57 gadus vecs.

Reklāma
Reklāma

Ceturtdien Sentpolā, Minesotas štatā, notiks Prinsa piemiņas koncerts ar izpildītāju Stīvija Vondera, Kristīnas Agileras, Torijas Kellijas un Prinsa pirmās sievas Maitei Garsijas piedalīšanos.