Oskars Melbārdis

Melbārdim neveiksmīgs Eiropas kausa posms mājas trasē 0

Latvijas bobsleja pilots Dāvis Kaufmanis ar stūmēju Arni Bebrišu sestdien Siguldā izcīnīja ceturto vietu Eiropas kausa piektā posma pirmajās sacensībās, kamēr olimpiskais čempions Oskars Melbārdis ierindojās vien devītajā pozīcijā.

Notriektā tautumeita 6

Uzvaru sacensībās izcīnīja šveicieša Simona Frīdla ekipāža, kas divu braucienu summā, tuvākā sekotāja Rostislava Gaitjukeviča divnieku no Krievijas apsteidza par 0,41 sekundi. Trešo vietu ieguva vācietis Jonass Janušs, kurš līderim zaudēja 0,45 sekundes.

Uzreiz aiz pjedestāla finišēja Kaufmaņa ekipāža, kas pirmajā braucienā uzrādīja ceturto ātrāko laiku, bet otrajā trešo, kā rezultātā divu braucienu summā izcīnīta ceturtā pozīcija. Kaufmaņa divnieks līderiem zaudēja 0,46 sekundes.

Tikmēr olimpiskais čempions Melbārdis ar stūmēju Intaru Dambi pirmajā braucienā bija septītais, bet otrajā devītais, summā ierindojoties devītajā pozīcijā. Trešā Latvijas ekipāža ar Emīlu Cipuli priekšgalā pirmajā braucienā sasniedza 12.ātrāko laiku, bet otrajā noslīdēja pozīciju zemāk, summā ieņemot dalītu 14.vietu. Cipuļa ekipāžu iestūma Ivo Dans Kleinbergs.

Šosezon Melbārdis četrās no sešām sacensībām kāpis uz goda pjedestāla, turklāt pirms Ziemassvētkiem viņš Kēnigszē trasē svinēja uzvaru. Melbārdis kopvērtējumā iekrājis 549 punktus un ieņem otro vietu, bet līderis ar 596 punktiem ir rumānis Mihajs Tentea. Kaufmanis ar 370 punktiem noslēdz pirmo desmitnieku, bet Cipulis ar 210 punktiem ierindojas 18.pozīcijā. Divas vietas augstāk ir Helvijs Babris, kura kontā 248 punkti.

Krietni labāk sestdien Eiropas kausa posmā klājās Latvijas skeletonistiem, jo dāmu konkurencē Endija Tērauda un Dārta Zunte svinēja dubultuzvaru, kamēr vīru konkurencē zeltu izcīnīja Krists Netlaus, bet bronza tika Mārtiņam Muižniekam.

Tērauda pirmajā braucienā uzrādīja ātrāko laiku, bet otrajā finišēja trešajā pozīcijā, bet ar to bija gana, lai izcīnītu savu otro zelta medaļu šosezon. Otro vietu ieguva Zunte, kura pirmajā braucienā bija trešā, bet otrajā sasniedza ātrāko laiku, divu braucienu summā tautietei zaudējot 0,21 sekundi.

Tikmēr trešā Latvijas pārstāve Loreta Lodziņa abos braucienos uzrādīja pēdējo, 16.laiku.

Eiropas kausa kopvērtējuma pirmajā vietā ar 315 punktiem atrodas Lielbritānijas sportiste Amēlija Koltmena, divus punktus viņai zaudē Tērauda, bet pirmo trijnieku ar 229 punktiem noslēdz vāciete Hanna Štauba, kura sestdien bija devītā. Zunte ar 220 punktiem ierindojusies ceturtajā pozīcijā.

Vēlāk vīru sacensībās uzvaru svinēja vēl viens latvietis Krists Netlaus. Sportists abos braucienos palika nepārspēts un par 0,13 sekundēm apsteidza Krievijas skeletonistu Vladislavu Semeņovu. Bronzu ieguva Mārtiņš Muižnieks, kurš abos braucienos sasniedza ceturto ātrāko laiku un līderim zaudēja 1,08 sekundes.

Sacensību debitants Valts Smilga abos braucienos uzrādīja 18.laiku, kuru izcīnīja arī divu braucienu summā.

Vīru sacensībās bija pieteikti 22 sportisti, bet sievietēm uz starta stājās 16 skeletonistes.

Kopvērtējumā ar 326 punktiem pirmais ir Fēlikss Zaibels no Vācijas, tālāk ar 283 punktiem seko Amadeo Bagnis no Itālijas, bet Netlauam ir par pieciem punktiem mazāk. Muižnieks ar 77 punktiem atrodams 21.vietā, bet pozīciju zemāk ir Elvis Veinbergs ar 74 punktiem. Sestdien sacensībās debitējušais Smilga kopvērtējumā ar 16 punktiem ieņem 41.vietu.

Siguldā nestartēja Veinbergs, kurš ir starp favorītiem šobrīd notiekošajās Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs.

Svētdien turpat Siguldā notiks vēl vienas divnieku sacensības bobslejā.

Pēc Siguldas posma bobslejā vēl būs atlikušas sacensības Īglsā, kur notiks sezonas pēdējais posms bobslejā divniekiem un vēl divi posmi bobslejā četriniekiem.

Pēc mēneša Siguldā norisināsies Pasaules kausa posms, kas vienlaikus būs Eiropas čempionāts skeletonā un bobslejā divnieku ekipāžām.