Publicitātes foto

Melnā feja nav nemaz tik ļauna
 0

Lai noklusētu kāda grēkus, ir parocīgi izcelt labos darbus cerībā, ka sliktie aizmirsīsies. Tā varētu teikt arī par Malefisentu, ļauno feju no “Apburtās princeses” pasakas versijas, kas ieguvusi jaunu traktējumu filmā. Taču filmas autoru piedāvātais stāsts liekas tik ticams, ka visi grēki Malefisentai būtu jāpiedod un jābrīnās, kā mēs iepriekš nemanījām cilvēku nenovīdīgo dabu, kas pilnībā attaisno fejas slikto izturēšanos pret princesi Auroru.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Kā zinām no pasakas un tās variācijām, galvenie notikumi vijas ap princesi Auroru, kurai, vēl mazai esot, ļaunā feja uzliek lāstu – tā sadurs pirkstu uz ratiņa vārpstiņas un aizmigs mūžīgā miegā, ko pārtraukt spēs tikai mīļotā cilvēka skūpsts. Kopš pirmās publicēšanas pašās 17. gadsimta beigās, stāsts dažādās variācijās ticis interpretēts gan literāros darbos, gan mūzikā, gan kino. “Melnā feja Malefisenta”, kas tapusi Disneja studijā, likumsakarīgi visciešāk saistās un arī Malefisentas vārds aizgūts tieši no šīs studijas 1959. gada animācijas filmas “Apburtā princese”. Taču šoreiz, lai filma nebūtu vien pasakas kārtējā versija, ir izvēlēts cits pagrieziens – galvenā varone ir Malefisenta, un no viņas skatpunkta paveras notikumi. Sākumā sirsnīga, mīloša Tīrelī mītoša lidojoša feja ar grezniem putna spārniem, kura gan savu harmonisko burvju pasauli, gan cilvēku pasauli ārpus tās uztver ar patiku, pārvēršas par ļaunu, melnā tērptu, cilvēkus nīstošu radījumu, kuram jāpārvietojas kājām. Gan bijušais, gan jaunais karalis – Auroras tēvs – grib iznīcināt Tīreli, jo baidās no Malefisentas un burvju radību varas, slīgstot paranoiskās bailēs no citādā. Taču Aurora, kuru feja sākumā tik ļoti nīst, kļūst par viņas naida samerinātāju un harmonijas atjaunotāju starp cilvēkiem un burvju pasauli.

No animācijas filmas aizgūtā Malefisentas vizuālā tēla atainošanai un lomai izvēlēta ļoti piemērota aktrise. Andželīnas Džolijas vaibstu izteiksmība, paspilgtināta ar grima meistaru radītiem papildinājumiem sejā kā animācijas filmas Malefisentai, jutekliskums un stāja piešķir fejai pārākumu pār citiem filmas varoņiem, palīdz skatītājam identificēties ar darbības notikumu gaitu un izvēlēties pusi, kurā nostāties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ne cilvēku pasaule, ne Tīrelis, kurā mīt visādi mošķi un dīvaini radījumi, ar kuru izskatu gan grūti pārsteigt pēc pēdējo gadu fantāzijas filmu biruma, bet arī vides atainojumam tomēr ir mazāka nozīme nekā Malefisentas pārdzīvojumiem. Nākas secināt, ka ne viemēr ļaunais ir tik slikts, kā sākotnēji šķiet, un otrādi – labais var būt tikai maska.

Varbūt noder!!


“Melnā feja Malefisenta”/”Maleficent”, ASV, 2014

Režisors Roberts Štrombergs

Lomās: Andželīna Džolija, Elle Faninga, Šarlto Koplijs, Sems Railijs, Brentons Sveits u.c.

Kinoteātros “Citadele”, “Multikino”, “Cinamon” no 30.05.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.