Foto – AFP

Merkele un Sarkozī pārrunās eirozonas krīzi 0

Francijas un Vācijas līderi šodien rīko pirmo šā gada sanāksmi par eiro problēmām, pieaugot atšķirībām stratēģijā krīzes atrisināšanai un finanšu tirgiem uzturot saspīlējumu parādsaistību nomocītajā eirozonā.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Vācijas kanclere Angela Merkele Berlīnē uz pārrunām uzņems Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī, uzsākot diplomātisko aktivitāti pirms Eiropas Savienības samita 30. janvārī, kad līderi cer sniegt jaunu stimulu krīzes novēršanas pūliņiem. Taču Sarkozī jau radījis apgrūtinājumus, solot vienpusēji ieviest pretrunīgi vērtēto finanšu transakciju nodokli, ja būs nepieciešams. “Mēs negaidīsim pārējos, lai vienotos par tā realizēšanu, mēs to darīsim, jo mēs tam ticam,” pēc piektdienas pārrunām ar Itālijas premjerministru Mario Monti norādīja Sarkozī.

Taču Monti, kas Berlīnē uz pārrunām ar Merkeli ieradīsies trešdien, mudināja Franciju nerīkoties patstāvīgi un arī Vācija nepiekrīt šim nodomam, sakot, ka tā cenšas panākt plašāku vienprātību par šāda nodokļa ieviešanu. Merkeles preses pārstāvis Štefens Zīberts pavēstīja, ka finanšu transakciju nodokļa ieviešana būs viens no galvenajiem jautājumiem pārrunās ar Sarkozī. Tāpat Vācijas un Francijas līderi plāno apspriest situāciju Ungārijā, kas izraisījusi starptautisko satraukumu par valsts Centrālās bankas neatkarību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr pirms gaidāmā Briseles samita janvāra beigās papildu spiedienu radījuši nepārliecinoši eirozonas ekonomiskie dati, tostarp augstais bezdarba līmenis, kā arī patērētāju un biznesa pārliecības kritums. Turklāt eiro vērtība attiecībā pret dolāru sasniegusi kārtējo 16 mēnešos augstāko līmeni, bet Itālijas aizņemšanās izmaksas pārsniegušas septiņu procentu robežu.