Elvis Merzļikins pēdējos sešos mačos palicis bez uzvarām.

Merzļikina un “Blue Jackets” melnā sērija turpinās ar zaudējumu papildlaikā 0

Latvijas hokeja zvaigzne Elvis Merzļikins ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē nespēja glābt savu komandu Kolumbusas “Blue Jackets” no septītā zaudējuma pēvc kārtas, kamēr citā duelī Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” palika “sausā”.

FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm 115

Kolumbusas “Blue Jackets” savā laukumā ar 3:4 (2:1, 1:2, 0:0, 0:1) papildlaikā piekāpās Filadelfijas “Flyers”.

Merzļikins savas komandas vārtos aizvadīja visu spēli un noķēra 29 no 33 metieniem, atvairīdams vien 87,9% raidījumu pa vārtiem.

Iepriekš Merzļikinam bija astoņu uzvaru sērija, bet tagad viņš sešos mačos pēc kārtas cietis zaudējumus.

“Blue Jackets” šī bija jau septītā neveiksme pēc kārtas. Pēdējie divi zaudējumi ir īpaši nepatīkami, jo piedzīvoti pret tiešajiem konkurentiem cīņā par vietu “play off”.

Tiesa, pēdējās sešās spēlēs “zilajām žaketēm” izdevies izcīnīt vismaz vienu punktu, kas pagaidām ļauj noturēties izslēgšanas spēļu zonā.

Mājinieki lielāko spēles daļu bija vadībā, taču otrā perioda 16.minūtē Klods Žirū no aizvārtes saņēma piespēli un uzreiz trieca ripu garām Merzļikina atsitējcimdam. Pēc “sausā” trešā perioda abas vienības uzvarētāju noskaidroja papildlaikā, kurā Kevins Heizs visai viegli nokļuva līdz labai metiena pozīcijai un prata pārspēt latvieti, izcīnot savai komandai uzvaru.

Kolumbusas komandā 1+1 nopelnīja Niks Folinjo un Olivers Bjorkstrands, kamēr Markus Nutivāra pievienoja divas rezultatīvas piespēles. “Flyers” rindās Tomāšs Konečnijs iemeta vienus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, kamēr Heizs atzīmējās ar 1+1.

Merzļikins šosezon 28 spēlēs izcīnījis 12 uzvaras, ielaižot 2,35 ripas mačā, atvairot 92,2% metienu un piecos mačos paliekot nepārspēts.

Citā spēlē Pitsburgas “Penguins” viesos ar 0:4 (0:0, 0:3, 0:1) zaudēja Toronto “Maple Leafs”.

Teodoram Bļugeram pārtrūka trīs rezultatīvu spēļu sērija.

Viņš laukumā pavadīja 16 minūtes un 27 sekundes, no kurām divas minūtes un 46 sekundes nospēlēja mazākumā. Uzbrucējs izdarīja vienu metienu pa vārtiem, reizi pazaudēja ripu, uzvarēja vienā no sešiem iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Abas komandas iepriekšējo reizi tikās pirms divām dienām Pitsburgā, kur ar 5:2 pārāki bija mājinieki. Bļugers šajā duelī izcēlās ar gūtiem vārtiem.

“Maple Leafs” komandā Džeiks Mazins iemeta vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, bet Džons Tavaress iekrāja 0+2. Frederiks Andersens tvēra visus 24 Pitsburgas vienības izdarītos metienus.

“Penguins” ar 80 punktiem 59 mačos ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, bet tikpat punktu ir arī Vašingtonas “Capitals”, kas aizvadījusi par vienu cīņu vairāk. “Blue Jackets” ar 73 punktiem 62 spēlēs atrodama sestajā pozīcijā.