Nešvilas “Predators” uzbrucējs Koltons Sisons pret Elvi Merzļikinu.

Merzļikins ielaiž pirmajā minūtē, “Blue Jackets” astotais zaudējums pēc kārtas 0

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins sestdien neglāba Kolumbusas “Blue Jackets” komandu no zaudējuma Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija

Kolumbusas komanda viesos ar rezultātu 3:4 (0:2, 3:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā atzina Nešvilas “Predators” pārākumu.

“Blue Jackets” cietusi astoņus zaudējumus pēc kārtas, šajā sērijā tiekot pie pieciem punktiem.

Jau spēles 33.sekundē Merzļikinu pārspēja Raiens Džohansons, bet pirmā perioda vidū viesu vārtos ripu raidīja Mikaēls Granlunds. Trešās trešdaļas pirmajās piecās minūtēs Būns Dženers un Ēriks Robinsons izlīdzināja rezultātu, bet 18.minūtē Ēmils Bemstrems pārņēma vadību. Tiesa, 63 sekundes pirms perioda beigām Koltons Sisonss izlīdzināja rezultātu.

Trešajā periodā un pēc tam arī pagarinājumā vārti netika gūti, līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā. Tajā katra komanda izpildīja pa astoņiem metieniem, bet ar 3:2 pārāki bija mājinieki, uzvaras “bullīti” realizējot Roko Grimaldi.

Merzļikins šajā mačā atvairīja 33 no 36 pretinieku mestajām ripām, bet Matīss Kivlenieks bija rezervē.

Latvijas vārtsargs savā NHL debijā piedalījies 31 spēlē, kurā vidēji ielaidis 2,37 ripas un atvairījis 92,2% metienu. Viņš svinējis 12 uzvaras, piecos mačos paliekot “sausā”.