Elvis Merzļikins vārtos.

Merzļikins noslēdz karjeru Šveicē. Tagad uz NHL? 0

Latvijas hokeja izlases pirmā vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Šveices augstākās līgas (NLA) komanda “Lugano” sestdien ar zaudējumu izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā noslēdza savu sezonu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

NLA izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē “Lugano” savā laukumā ar 4:5 (1:0, 1:3, 2:1, 0:0, 0:1) otrajā pagarinājumā piekāpās “Zug” hokejistiem, sērijā līdz četrām uzvarām piekāpjoties ar 0-4.

Pagājušā gada Latvijas labākais hokejists Merzļikins šajā mačā 95 minūšu laikā atvairīja 54 no 59 pretinieku mestajām ripām. Šajā izslēgšanas turnīrā viņš četros mačos savos vārtos vidēji ielaida 3,95 ripas un atvairīja 87,23% metienu.

Savukārt regulārajā čempionātā Merzļikins 43 spēlēs caurmērā kapitulēja 2,44 reizes un kopumā atvairīja 92,02% metienu. Šī bija pēdējā spēle Šveicē, jo karjeru viņš turpinās Ziemeļamerikā, un pats spēlētājs iepriekš neizslēdza iespēju, ka NHL vienībai Kolumbusas “Blue Jackets” varētu pievienoties vēl šīs sezonas laikā.

“Lugano” regulārajā čempionātā bija septītā un ceturtdaļfinālā krustoja nūjas ar otro vietu ieņēmušo “Zug”.

Citviet pie trešās uzvaras sērijā tika Latvijas izlases uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā “Lausanne” komanda, kas viesos ar 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) uzvarēja vārtsarga Ivara Punnenova un uzbrucēja Riharda Melnalkšņa pārstāvēto Langnau “Tigers”, sērijā panākot 3-1.

Ķēniņš šajā spēlē laukumā pavadīja 17 minūtes un vienu sekundi, šajā laikā vienu reizi mezdams pa vārtiem, bloķēdams vienu metienu un tikdams pie neitrāla lietderības koeficienta.

Tikmēr Punnenovs ilgstoši ārstē savainojumu, kamēr Melnalksnim šosezon nav izdevies nostiprināties NLA komandas sastāvā.

Lozannas hokejisti regulārajā čempionātā finišēja trešajā vietā, kas viņiem dod tiesības nākamsezon spēlēt Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgā.

Savukārt Latvijas speciālistu Harija Vītoliņa un Viktora Ignatjeva vadītā “Davos” cīnās par vietas saglabāšanu un atpalicēju grupā ar 51 punktu 53 spēlēs ieņem trešo vietu. Šī komanda sestdien viesos ar 2:3 (1:3, 1:0, 0:0) piekāpās pērnās sezonas čempionei Cīrihes “Lions”.

Jau tagad skaidrs, ka tai būs jāaizvada pārspēles par vietu NLA.