Elvis Merzļikins aizvadīja lielisku debijas sezonu NHL.

Merzļikins Monreālā svin sesto uzvaru pēc kārtas 0

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins svētdien sekmēja Kolumbusas “Blue Jackets” komandas uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

“Blue Jackets” viesos ar 4:3 (1:0, 2:1, 1:2) pārspēja Monreālas “Canadies”.

Merzļikinam tā bija sestā uzvara pēc kārtas, šajā sērijā latviešu vārtsargam trīsreiz paliekot “sausā”.

Pirmie šajā mačā vārtus guva viesi, kad 13.minūtē no iemetienu apļa precīzs bija Vladislavs Gavirkovs. Otrā perioda ceturtajā minūtē “Blue Jackets” dubultoja pārsvaru – pretuzbrukumā viens pret vārtiem nonāca Pjērs Liks Dibuā, kurš no neērtās puses raidīja ripu tīklā.

Pēc sešām minūtēm pirmo reizi mačā kapitulēja arī Merzļikins. Viesiem nespējot izdabūt ripu ārā no aizsardzības zonas, to ātri ieguva mājinieki un Tomāšs Tatars panāca 1:2. Divas minūtes pirms perioda beigām “Blue Jackets” atjaunoja divu vārtu pārsvaru – pieredzējušais Kerijs Praiss nenofiksēja ripu, to savā rīcībā ieguva Dibuā, kurš apslidoja vārtus un panāca 3:1.

Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Makss Domi izmantoja situāciju, kurā trīs hokejisti aizsedz Merzļikina skatu, un vienus vārtus atguva. Pāris minūtes pirms finālsvilpes Gustans Nīkvists panāca 4:2, taču nepagāja ne minūte, kad Šī Vēbers vēlreiz līdz minimumam samazināja Kolumbusas hokejistu pārsvaru. “Canadiens” spēlēja ar tukšiem vārtiem un Vēbers izpildīja spēcīgu metienu, Merzļikinam ripu izlaižot caur kājsargiem.

Ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ spēli nepabeidza “Blue Jackets” centra uzbrucējs Aleksandrs Venberjs.

Merzļikins šajā mačā atvairīja 27 no 30 metieniem jeb 90% raidījumu.

Viņš šajā sezonā 22 spēlēs izcīnījis desmit uzvaras. Pirms mača Monreālā Latvijas vārtsargs bija vidēji ielaidis 2,39 ripas un atvairījis 92,6% metienu.