Elvis Merzļikins

Merzļikins netiek galā ar Kučerovu 1

Latvijas hokeja izlases vārtsargam Elvim Merzļikinam Kolumbusas “Blue Jackets” vārtos pirmdien izdevās tikt pie punkta, taču viņa pārstāvētā komanda NHL regulārā čempionāta spēlē cieta neveiksmi papildlaikā, ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:1) atzīstot spēcīgās Tampabejas “Lightning” pārākumu.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

“Lightning” šī bija septītā uzvara pēc kārtas.

Abus vārtus viesiem guva rezultatīvais krievu hokejists Ņikita Kučerovs. Vispirms viņš spēles trešajā minūtē mainīja ripas lidojuma virzienu, bet papildlaika 31.sekundē izmantoja “Blue Jackets” aizsarga Zeka Verenska kļūdu.

Verenskis zaudēja ripu aiz Merzļikina vārtiem, ļaujot pretiniekiem ātri izspēlēt kombināciju līdz Kučerova metienam tukšā vārtu stūrī. Kučerovs uzvaru varēja izraut jau pamatlaika pirmspēdējā minūtē, taču tad Merzļikins spēka ar cimdu noķert spēcīgi mestu ripu.

Arī trešie vārti spēlē krita perioda sākumā, kad otrā perioda ceturtajā minūtē Olivers Bjorkstrands izmantoja pretuzbrukumā gūto iespēju, izejot vienam pret viesu vārtsargu Kērtisu Makelhineju, kurš mačā tika galā ar 31 mājinieku metienu.

Merzļikins atvairīja 28 no 30 pretinieku metieniem, ciešot otro zaudējumu pēc kārtas. Sestdien viņš ar 1:2 piekāpās Kolorādo “Avalanche” komandai, bet pirms tam Elvim bija astoņu uzvaru sērija. Tāpat pirmdien Merzļikins tika atzīts par aizvadītās nedēļas labāko NHL hokejistu.

Merzļikins šajā sezonā laukumā devies 26 cīņās, kurās svinējis 12 uzvaras, vidēji mačā ielaidis 2,18 ripas un atvairījis 93,0% metienu.

Latviešu vārtsargs ir pirmais līgā atvairīto metienu procentā un ar piecām “sausajām” spēlēm arī šajā rādītājā.

Kolumbusas komanda pēdējās 16 spēlēs ar Merzļikinu vārtos izcīnījusi 12 panākumus, kas ļāvis krietni uzlabot situāciju turnīra tabulā. “Blue Jackets” pašlaik atrodas “play-off” zonā.

“Blue Jackets” ar 70 punktiem 57 spēlēs Austrumu konferencē ieņem sesto pozīciju, bet “Lightning” ar 77 punktiem 56 dueļos ir otrā visā līgā.

Kolumbusas vienība nākamajā spēlē ceturtdien viesos cīnīsies ar Zemga Girgensona pārstāvēto Bufalo “Sabres”.