Foto EPA/LETA

Mesi nerealizē “pendeli”: Argentīnai neizšķirts ar PK debitanti Islandi 0

Pasaules futbola superzvaigzne Lionels Mesi sestdien nerealizēja 11 metru soda sitienu, bet viņa pārstāvētā Argentīnas izlase Pasaules kausa (PK) D apakšgrupas pirmajā spēlē negaidīti cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar šādu turnīru debitanti Islandi.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Argentīniešiem piederēja liels teritoriālais pārsvars un liels pārākums bumbas kontrolē, taču Islande ļoti labi spēlēja aizsardzībā, komandu izšķirošajos brīžos glābjot vārtsargam Hannesam Halldorsonam.

Rezultātu spēles 19.minūtē gan atklāja Argentīnas izlase, izceļoties Serhio Agvero, tomēr četras minūtes vēlāk islandieši atjaunoja neizšķirtu, pēc pretinieku kļūdas precīzi sitot Alfrēdam Finbogasonam.

Savukārt uzvaru iepriekšējā Pasaules kausa finālistei Argentīnai 64.minūtē varēja nodrošināt komandas lielākā zvaigzne Mesi, taču viņa izpildīto “pendeli” atvairīja Halldorsons.

No pirmajām minūtēm Argentīna kontrolēja notikumus laukumā, vienu brīdi bumbas kontrolei sasniedzot 81% pret 19% Islandei. Tas deva arī augļus, jo pretinieku soda laukumā ieguvis bumbu, precīzu sitienu vārtu stūrī izdarīja Agvero. Argentīnieši pēc tam gan nedaudz zaudēja koncentrāciju, aizsargiem pieļaujot kļūdu savā soda laukumā.

Argentīnas izlases vārtsargs Vilfredo Kavaljero pirmo islandiešu sitienu atvairīja, taču bumba atlēca pie Finbogasona, kurš savu iespēju garām nelaida.

Arī turpinājumā Islande pārsvarā aizsargājās, tomēr bija tuvu tam, lai ielaistu otros vārtus, kad Herdurs Magnusons soda laukumā mugurā pagrūda Maksimiliāno Meza, kurš cīnījās par labāku pozīciju. Poļu tiesnesis Simons Marcinjaks norādīja uz 11 metru soda sitiena atzīmi. “Pendeli” izpildīja Mesi, taču viņa sitiens nebija pārāk pārliecinošs, piedevām vārtsargam izdevīgā augstumā, kas ļāva Halldorsonam bumbu atsists ar rokām, kļūstot par pirmo vārtsargu šajā turnīrā, kurš atvairījis 11 metru soda sitienu.

Argentīna turpināja uzbrukt, tomēr visi centieni atdūrās pret Islandes ciešo aizsardzību, beigās Pasaules kausa debitantiem līksmojot par pārsteidzoši izcīnītu punktu pret vieniem no turnīra favorītiem.

Islandes izlase līdz šim savu lielāko panākumu guva pirms diviem gadiem, kad Eiropas čempionātā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tostarp astotdaļfinālā uzvarot Angliju, tagad turpinot savu pārsteidzošo sniegumu augstākā līmeņa turnīros.

Argentīna iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā piedalījusies 16 reizes, 1978. un 1986.gadā kļūstot par pasaules čempioni, bet vēl trīs reizes ieņemot otro vietu. Arī pirms četriem gadiem notikušajā turnīrā Argentīna aizkļuva līdz finālam, taču papildlaikā zaudēja Vācijai. Tāpat iepriekšējos trīs Pasaules kausa finālturnīros Argentīna ikreiz sasniegusi vismaz ceturtdaļfinālu.

Islande Pasaules kausa finālturnīrā spēlē pirmo reizi, kļūstot par valsti ar vismazāk iedzīvotājiem šī turnīra vēsturē, kas spējusi kvalificēties finālsacensībām.

Pasaules kausa finālturnīrs piedzīvo debiju Krievijā, un kopumā tas norisinās jau 21.reizi, Vācijai cenšoties aizstāvēt pirms četriem gadiem Brazīlijā izcīnīto trofeju.

Sacensībās piedalās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu stadijā, kas sāksies no astotdaļfināla.

Vislielākā pārstāvniecība jeb 14 izlases ir no Eiropas, kamēr no Āfrikas, Āzijas un Dienvidamerikas sacensībās piedalīsies pa piecām vienībām. Tikmēr no Ziemeļamerikas finālturnīrā startēs trīs valstu izlases.

Sacensības risināsies viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.

Argentīnas izlases sastāvs – Vilfredo Kavaljero, Eduardo Salvio, Nikolass Otamendi, Markoss Roho, Nikolass Taglafiko, Lukass Biglija (Evers Banega, 54.min.), Havjers Maskerano, Maksimiliāno Meza (Gonsalo Igvains, 84.min.), Lionels Mesi (kapteinis), Anhels di Marija (Kristians Pavons, 75.min.), Serhio Agvero;

Islandes izlases sastāvs – Hanness Halldorsons, Herdurs Magnusons, Kari Aurdnasons, Ragnars Sigurdsons, Birkirs Saivarsons, Emils Halfrēdsons, Ārons Gunnarsons (kapteinis, Ari Skūlasons, 76.min.), Johans Gudmundsons (Rūriks Gīslasons, 63.min.), Birkirs Bjardnasons, Gilvi Sīgurdsons, Alfrēds Finbogasons (Bjorns Sīgurdarsons, 89.min.).