Miks Indrašis.

Mikam Indrašim pirmā sezona Maskavā noslēgusies 0

Latvijas hokeja izlases uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dinamo” ceturtdien Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences pusfināla piektajā spēlē viesos ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) zaudēja Maskavas “CSKA” hokejistiem, sērijā līdz četrām uzvarām piekāpjoties ar 1-4.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Indrašis ceturtdienas mačā atzīmējās ar rezultatīvu piespēli. Pēc sezonas beigām klubā Mikam tagad pienākas pāris nedēļu atpūta, taču pēc tam uzbrucējs tiek gaidīts Latvijas izlasē, kas aprīlī sāks gatavoties pasaules čempionātam.

Latvijas hokejistam šī bija pirmā sezona leģionāra gaitās, Maskavas “Dinamo” rindās 28 gadus vecajam uzbrucējam nepazūdot, kļūstot par komandas trešo rezultatīvāko vīru. Indrašim līgums ar Maskavas klubu ir arī uz nākamo sezonu.

Izslēgšanas spēlēs viņš 11 mačos guva vienus vārtus un piecas reizes asistēja partneriem, bet regulārajā čempionātā 55 mačos nopelnīja 31 (16+15) punktu. Pērn Rīgas “Dinamo” rindās, esot komandas kapteinim, Miks bija produktīvāks, tiekot pie 42 (21+21) punktiem, kas gan neļāva rīdziniekiem apostīt “play-off” gaisotni.

Ceturtdien sērijas piektās spēles rezultātu septiņas minūtes pirms pirmā perioda beigām atklāja “CSKA” uzbrucējs Pāvels Karnauhovs, kurš vārtu priekšā pielaboja komandas biedra metienu no zilās līnijas. Tiesa, trešdaļas pēdējā minūtē viesi izlīdzināja rezultātu, pēc Indraša piespēles Jegoram Zaicevam panākot 1:1.

Mača vidū, Jannikam Hansenam pielabojot vēl vienu “CSKA” hokejista metienu no zilās līnijas, mājinieki vēlreiz izvirzījās vadībā. Taču arī šoreiz tika panākts izlīdzinājums – perioda priekšpēdējā minūtē ar metienu no asa leņķa precīzs bija Dmitrijs Kagarļickis, kurš realizēja lielo vairākumu. Arī otrajos vārtos uz ledus atradās Indrašis.

Tomēr “CSKA” arī trešo reizi izvirzījās vadībā, trešā perioda septītajā minūtē Lindenam Vejam nonākot vienam pret “Dinamo” vārtsargu Aleksandru Jerjomenko, panākot 3:2. Atlikušajā laikā mājinieki minimālo pārsvaru nosargāja un iekļuva Rietumu konferences finālā.

Indrašis šajā spēlē uz ledus pavadīja 19 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus un pielietoja vienu spēka paņēmienu.

“CSKA” Rietumu konferences finālā tiksies ar Sanktpēterburgas “SKA”, kas ceturtdien sērijas piektajā spēlē savā laukumā papildlaikā ar 5:4 (0:1, 4:1, 0:2, 1:0) uzvarēja Jaroslavļas “Lokomotiv”, sērijā svinot panākumu ar 4-1.

Savukārt Austrumu konferences pusfinālos Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” ar 3-1 ir vadībā pret Astanas “Baris”, bet Ufas “Salavat Julajev” ar tādu pašu rezultātu uzveic Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”.