Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Paula Čurkste/LETA

“MikroTik” gatava nodot telpas VM mobilo hospitāļu izveidošanai 1

Programmatūru attīstītājs “Mikrotīkls”, kas pasaulē pazīstams ar zīmolu “MikroTik”, jaunās biroja telpas Veselības ministrijai bezatlīdzības nomā īpašu mobilo hospitāļu izveidošanai nodos uz gadu, aģentūrai LETA pastāstīja “MikroTik” juriste Linda Rumbeniece.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus “MikroTik” apzina arī citas iespējas, kuras varētu īstenot sadarbībā ar citiem uzņēmumiem, lai mazinātu Covid-19 pandēmijas izplatības ietekmi uz veselības nozari un veselības aprūpes iestādēm, kā arī citām riska grupām.

Rumbeniece stāstīja, ka uzņēmuma telpas mobilajam hospitālim tiek nodotas bezatlīdzības nomā, lietošanā Veselības ministrijai uz vienu gadu. Savukārt tālejošākus plānus un rīcību ēkas pielietojumu plānos atkarībā no situācijās valstī saistībā ar Covid-19 izplatīšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa skaidroja, ka uzņēmuma telpas bezatlīdzības nomā ir zināma drošības mehānisma jeb rezerves plāna radīšana, ar mērķi nodrošināt operatīvu pušu rīcību atbilstošas vides ierīkošanai un pielāgošanai, tādā gadījumā, ja Veselības ministrijai būs tāda nepieciešamība un vajadzība pēc papildus telpām.

Aizvadītajā nedēļā Veselības ministrijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji apskatīja ēku, un iestādes vērtē tās iespējamos izmantošanas veidus, nepieciešamos pielāgojumus un citus tehniskos risinājumus, atklāja juriste.

Kā skaidroja Rumbeniece, ēka būvēta biroja izmantošanas vajadzībām, ar modernu infrastruktūras un datu komunikāciju inženiertīklu, kas nodota ekspluatācijā pagājušajā gadā. Pēc viņas sacītā, visi nepieciešamie tehniskie pielāgojumi pacientu izvietošanai ārstniecības vajadzībām ir operatīvi īstenojami. Plānošanas priekšdarbi sadarbībā ar nozares speciālistiem veikti jau pašlaik, lai gadījumā, ja ēkas izmantošana ārstniecības vajadzībām tiešām ir nepieciešama, to varētu operatīvi īstenot.

“Ar konkrēto soli “Mikrotīkla” uzņēmuma grupa vēlas iedvesmot arī citus privātā sektora uzņēmumus aktīvi iesaistīties, līdzdarboties un sniegt no privātā sektora puses iespējamo atbalstu un risinājumus Covid-19 izraisīto seku un ietekmes mazināšanai valstī. Redzam, ka šajā sakarā jau notiek dažādas vērtīgas iniciatīvas no vairāku nozaru uzņēmumu puses,” uzsvēra uzņēmuma pārstāve.

LETA jau ziņoja, ka Covid-19 uzliesmojuma gadījumā, tiek apsvērti radikāli risinājumi, tostarp arī īpašu mobilo hospitāļu izveidošana sadarbībā ar uzņēmumu “MikroTik”, pacientiem, kuri ir atveseļošanās fāzē.

Reklāma
Reklāma

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) žurnālistiem stāstīja, ka patlaban Latvijas gatavība lielākam Covid-19 inficēto pieplūdumam ir skaidrojama trīs pakāpeniskos posmos. Pirmais posms, iekļauj 120 infekcijas pacientu gultu kapacitāti, kuras galvenokārt atrodas Latvijas Infektoloģijas centrā, norādīja ministre, piebilstot, ka “tie ir tie resursi, kas ir pieejami nekavējoties, neveicot nekādus veselības aprūpes pakalpojumu pārplānojumus”.

“Lielāks solis, jau diezgan būtiski mainot arī reģionālo slimnīcu darbību, ir 400 gultas,” skaidroja Viņķele, norādot, ka tādā gadījumā būtu arī jāpārplāno universitāšu slimnīcu pacientu plūsmas, bet akūto pakalpojumu pieejamība tiktu saglabāta.

“Tāds radikālāks scenārijs būtu, ja ir nepieciešamas 1000 gultas – tas notiktu ar ļoti būtisku hospitalizācijas plānu izmaiņu un citu slimību aprūpes samazināšanu vai ilgāku laiku tam [atveseļošanās procesam],” prognozē ministre.

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.