Publicitātes un Wikimedia Commons foto, Collage made with FotoJet

Modes ikona: kino leģendas Glorijas Svansones tērpi apskatāmi Liepājā 0

Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos” pašlaik ir iespēja apskatīt divas oriģinālas amerikāņu mēmā kino zvaigznes Glorijas Svansones dizainētas kleitas no pasaulē atzītā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiljeva kolekcijas, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Amerikāņu mēmā kino aktrise Glorija Svansone dzimusi 1899. gada 27. martā Čikāgā. 1919. gadā viņa parakstīja līgumu ar kompāniju “Paramount Pictures” un, pateicoties vairākām galvenajām lomām, kļuva atpazīstama visā pasaulē.

Vislabāk Svansone zināma ar Normas Desmondes atveidojumu filmā “Saulrieta bulvāris”, par šo lomu saņēma Zelta Globusa balvu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Publika iemīlēja Gloriju Svansoni ne tikai aktrises dotību dēļ, bet gan arī viņas šarma un pievilcības dēļ.

Daudzējādā ziņā par lielo popularitāti un skatītāju atzinību jāpateicas arī Glorijas Svensones sadarbībai ar režisoru Sesilu de Millu. Viņa filmas tiek raksturotas kā vizuāli svētki, kas ļāvušas skatītājam nokļūt sev ikdienā neaizsniedzamā vidē ar augstās modes tērpiem, kas rotāti ar dārglietām, fliteriem, pērlītēm un spalvām.

Tieši Glorija Svansone bija tā, kas nereti modē ieviesa kādu konkrētu detaļu. Tā varēja būt viņas frizūra, tērps vai aksesuāri.

Reiz tikusi dēvēta par glamūra ikonu, Glorija Svansone pievērsās arī modes dizaineres profesijai, turklāt kļuva arī par veiksmīgu biznesa sievieti.

“Puritan Dress Company” savā paspārnē radīja atsevišķu līniju “Forever Young”, kuru pārstāvēja un tajā dizainu veidoja Glorija Svansone. Līnijas nosaukums raksturoja aktrises pašas šķietami neiznīcināmo skaistumu un sniedza cerību arī citām sievietēm saglabāt jauneklīgāku skatu. Kaut vai tikai ar apģērba palīdzību.

Izstāde apskatāma Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos” līdz 29. decembrim.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.