“Mogo” vārtsargs Henrijs Ančs.

HK “Mogo” komanda sestdien “Optibet” Hokeja līgas (OHL) finālsērijas otrajā spēlē savā laukumā ar rezultātu 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja iepriekšējās sezonas čempioni HK “Kurbads” vienību.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Pēc sestdienas spēles, kas ilga vairāk kā trīs stundas, sērijā līdz četrām uzvarām ar 2-0 vadībā ir “Mogo”.

“Kurbads” pēc Konstantīna Puškarjova metiena no tuvas distances spēles 18.minūtē izvirzījās vadībā, turklāt jau otrā perioda 19.sekundēm Juris Upītis panāca 2:0. Viesiem otrajā periodā bija pārsvars un nekas neliecināja par to, ka rezultāts pirms trešās trešdaļas būs neizšķirts 2:2. Citādās domās bija “Mogo” hokejisti, kuri perioda noslēdzošajās minūtēs guva divus vārtus, precīzi metot Jānim Ozoliņam un Elvisam Želubovskim.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas septiņas minūtes, “Mogo” jau izvirzījās vadībā, pretuzbrukumā tukšos vārtos ripu raidot vēl pērn “Kurbada” rindās spēlējušajam Gatim Gricinskim. “Kurbada” hokejisti nenolaida rokas un nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām izlīdzināja rezultātu – meistarīgi ar muguru pret vārtiem nospēlēja Edgars Brancis, kurš pēc pagrieziena no tuvas distances raidīja ripu tīklā.

Spēle turpinājās ar 20 minūšu papildlaiku, kurā “Mogo” izturēja divus mazākumus pēc kārtas, taču rezultāts nemainījās. Uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kurā ar 2:1 pārāki bija “Mogo” hokejisti, kuru rindās savas iespējas realizēja Kārlis Ozoliņš un Jānis Ozoliņš, bet “Kurbadam” izcēlās Edgars Brancis. “Mogo” vārtus sargāja Henrijs Ančs, bet “Kurbadā” ripas ķēra Uldis Čalpa.

Šīs sērijas pirmajā mačā ceturtdien “Mogo” savā laukumā guva panākumu ar 3:2.

Nākamie divi mači finālsērijā pirmdien un trešdien notiks jau “Kurbada” hallē.

Abas komandas finālsērijā tikās arī pirms diviem gadiem, kad “Kurbada” hokejisti sērijā bija nonākuši iedzinējos ar 0-3, taču uzvarēja četras nākamās spēles un pirmo reizi vēsturē kļuva par čempioniem. Tāpat abas vienības pēc Latvijas kausa atjaunošanas trīs reizes tikās šīs trofejas izcīņas finālā, visos trīs mačos sīvā cīņā uzvarot “Mogo” komandai.

“Kurbada” hokejisti ir iepriekšējo divu sezonu Latvijas čempioni, kamēr “Mogo” virs galvas trofeju cēla pirms četriem gadiem.