Spānis Marks Markess nodrošinājis sev sesto pasaules čempiona titulu prestižākajā MotoGP klasē.

Motošosejas karalis Markess laicīgi nodrošina palikšanu tronī 0

Spānis Marks Markess no “Repsol Honda” komandas svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motošosejas čempionāta 15.posma – Taizemes “Grand Prix” – sacensībās “MotoGP” ieskaitē, nodrošinot savu sesto čempiontitulu.

Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”

Lai Markess izcīnītu titulu, viņam svētdien pietika ar diviem punktiem jeb 14.vietu, taču spānis finišēja pirmais un priekšlaicīgi nodrošināja zelta medaļu.

Markess bija pacietīgi aiz francūža Fabio Kvartararo (“Petronas Yamaha”) muguras, pēdējā aplī viņu apdzīdams. Lai gan francūzis atguva savu pirmo vietu, tomēr Markess pēdējā līkumā vēlreiz pabrauca konkurentam garām un svinēja uzvaru.

Markess karjeras laikā izcīnījis 79 uzvaras.

Markess ir seškārtējs pasaules čempions un pēdējo četru gadu “MotoGP” klases uzvarētājs. Spānis prestižākajai klasei pievienojās 2013.gadā un jau savā debijas sezonā kļuva par čempionu.

Tāpat Markesam ir pa vienam titulam “Moto2” klasē un 125 kubikcentimetru klasē.