Foto: Phovoir/SHUTTERSTOCK

Mugurkaula asimetrija, nervu iekaisums. Cik kaitīga ir sēdēšana sakrustotām kājām? 0

Daudziem piemīt paradums sēdēt sakrustotām kājām. Protams, sajūtot diskomfortu, poza tiek mainīta, tomēr vai šāds sēdēšanas veids nekaitē?

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas
Baltijas fizioterapijas centra fizioterapeite Asnāte Jakubāne atzīst, ka ilgstoši un bieži sēdēt sakrustotām kājām nav vēlams, jo tādējādi tiek nospiesti asinsvadi un pasliktinās venozā attece.

Parasti vienmēr pāri tiek pārlikta viena un tā pati kāja. Ja tā ir labā, tad cilvēks parasti vairāk sēž uz kreisā dibena kaula un saspringst muguras labā puse.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķermeņa svaram gulstot vairāk uz vienu pusi, veidojas iegurņa un mugurkaula asimetrija.

Ilgstoši sēžot sakrustotām kājām, var gadīties nospiest paceles nervu, par ko vēstīs tirpoņa kājās. Iespējams arī nervu iekaisums.

Veciem cilvēkiem, kam traucēta asinsrite, krustojot kājas, var paaugstināties asinsspiediens, jo tiek traucēta venozā attece, orgāni saņem mazāk skābekļa un barības vielu.

Kājas nedrīkst krustot pēc gūžas endoprotezēšanas operācijas, jo šādi var izmežģīt gūžu.

Sievietēm kāju krustošana rosina celulīta veidošanos, jo palēninās asinsrite.

Fizioterapeite norāda – vislabāk sēdēt taisnām kājām, taču jebkurā gadījumā ik pēc 45 minūtēm vai stundas vajadzētu piecelties un izkustināt ķermeni.