Rodions Kurucs ātrajā uzbrukumā.

Mūsējiem raibi notikumi NBA – Kurucs ar elkoni ievelk veterānam Kārteram, Bertānu patriec no spēles 0

Trešdien NBA regulārā čempionāta kārtējās spēles aizvadīja Rodions Kurucs un Dāvis Bertāns, abiem nokļūstot uzmanības centrā. Kurucs netīšām ar elkoni pa galvu iesita līgas veterānam Vinsam Kārteram, bet Bertāns nopelnīja divas tehniskās piezīmes un tika izdzīts no spēles.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”

Labāks mačs izdevās Kurucam, jo viņš guva 11 punktus, palīdzot Bruklinas “Nets” komandai atspēlēt 19 punktu deficītu un ar 116:100 (23:38, 28:19, 35:23, 30:20) pārspēt Atlantas “Hawks”. Savukārt Bertāns iemeta trīs punktus, bet Sanantonio “Spurs” viesos ar 86:96 (18:22, 13:20, 33:30, 22:24) zaudēja Memfisas “Grizzlies”.

“Nets” izcīnīja ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs, kas viņiem ļāva pakāpties uz sesto vietu savā konferencē, bet “Spurs” vīriem pārtrūka piecu uzvaru sērija.

Kurucam labākais +/- rādītājs komandā

Kurucs trešdien laukumā pavadīja 29 minūtes un divas sekundes, kuru laikā realizēja četrus no septiņiem divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem.

Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, divas reizes kļūdījās un tika pie piecām piezīmēm. “Nets” ar Kurucu laukumā guva par 22 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs komandā.

“Nets” rindās ar 23 punktiem rezultatīvākais bija D’Endželo Rasels, bet “Hawks” no zaudējuma neglāba Džons Kolinss, kuram bija 30 punkti un 14 bumbas zem groziem.

“Nets” spēles pirmajā puslaikā nonāca iedzinējos, bet Kurucs nepilnas septiņas minūtes pirms otrās ceturtdaļas beigām cīņā par atlēkušo bumbu ar elkoni trāpīja pa veterāna Vinsa Kārtera galvu. Lai gan latvietis devās atvainoties, tomēr Kārters rupji noraidīja Kuruca centienus. Kurucs gan šajā epizodē spēlēja noteikumu robežās, kas gan neliedza Kārteram izrādīt savas emocijas.

Latviešu basketbolists savus pirmos punktus guva četras minūtes pirms puslaika beigām, kad ar bumbas triecienu grozā no augšas panāca 40:49. Pēc nepilnas pusotras minūtes viņš pārtvēra pretinieku piespēli un aizskrēja vienatnē uz grozu, vēlreiz ar “danku” panākdams 44:51. Vēl ar pāris punktiem viņš atzīmējās 34 sekundes pirms došanās pārtraukumā, kad panāca 50:55.

Arī otrā puslaika pirmajā minūtē Kurucs trieca bumbu grozā no augšas (53:57), kamēr “Nets” pēc 19 punktu atspēlēšanas pārņēma vadību. Ceturtās ceturtdaļas otrajā minūtē cēsnieks izcēlās arī ar metienu no perimetra (89:82), “Nets” basketbolistiem turpinājumā veicot 11 punktu izrāvienu un aizvedot maču līdz uzvarai.

Bertānu otro reizi karjerā izraida no spēles

Ne tik veiksmīga spēle bija Bertānam, kurš otro reizi karjerā par divām tehniskajām piezīmēm tika izraidīts no spēles. Pirmo viņš saņēma par bumbas triekšanu pret groza konstrukciju, bet pie otrās tika, kad pēc tiesneša piešķirta soda izrādīja pārlieku lielas emocijas, visticamāk, soģim arī ko pasakot.

Latvietis šajā duelī laukumā pavadīja 18 minūtes un četras sekundes, kuru laikā iemeta vienu no trim tālmetieniem. Vēl nesen Bertāns bija labākais tālmetienu izpildītājs līgā, bet tagad ar 46,6% ieņem trešo vietu. Tāpat viņš izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Spurs” ar Bertānu laukumā ielaida par septiņiem punktiem vairāk nekā iemeta.

“Spurs” rindās pa 14 punktiem guva Braiens Forbss un Marko Belinelli, bet “Grizzlies” komandā ar 26 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Marks Gasols.

“Nets” ar 21 uzvaru 43 spēlēs Austrumu konferencē ieņem sesto vietu, kamēr Sanantonio komanda ar 24 uzvarām 42 spēlē Rietumu konferencē atrodas septītajā pozīcijā.