Vītauts Landsberģis
Vītauts Landsberģis
Foto: LETA

“Mūsu uzdevums – “nepazudināt padarīto” 0

Atskatoties uz “Baltijas ceļu”, kas pirms 30 gadiem vienoja divus miljonus cilvēku Baltijas valstīs, pirmais atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājs Vītauts Landsberģis aicināja “neizbārstīt un nepazudināt to, kas padarīts”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

“Paraugoties tā laika fotogrāfijās, var redzēt spēku – cilvēku labās gribas spēku. Viņi nenāca, lai kautos un uzvarētu, viņi nāca, lai būtu klāt un apliecinātu patiesību, sirdi, taisnīgumu, nākotni,” viņš sacīja, runājot “Baltijas ceļa” 30. gadadienai veltītā svinīgā ceremonijā Lietuvas valdības namā, kurā piedalījās valdības ministri, tautas kustības “Sajūdis” iniciatīvas grupas locekļi, “Baltijas ceļa” rīkotāji, garīdznieki un ārvalstu vēstnieki. “Pagājuši trīsdesmit gadi. Mēs to izdarījām. Sadevāmies rokās un izdarījām. Pēc tam jau ir svarīgi to visu neatlaist, neizbārstīt, vest tālāk un tālāk. Tas nav viegli, tas nebija viegli, un tas paliek mūsu uzdevums rītdienai, nākotnei – nepazudināt to, kas panākts, kas padarīts,” uzsvēra Landsberģis.

“Baltijas ceļš” apliecināja ticību brīvībai un demokrātijai, starptautiskajā konferencē “Baltijas ceļš”. Turpinājums” sacīja bijušais Zviedrijas premjerministrs Karls Bilts. “Mēs nedrīkstam būt naivi, jo notiek mēģinājumi vājināt valstu solidaritāti, institūciju spēku, lai sagrautu Eiropas Savienību. Tāpat tiek apšaubīta alianšu nepieciešamība. “Baltijas ceļa” panākumi ir ticības apliecinājums brīvībai un demokrātijai,” sacīja Bilts. Atskatoties vēsturē, viņš pauda, ka klasiskā izpratnē Baltijas valstīm nebija nekādas varas, bet bija principi un pārliecība, kas izrādījās stiprāki. Viņš norādīja, ka priekšā gaidāmi grūti laiki, kad nepieciešamība pēc Eiropas vienotības būs arvien svarīgāka, arī jautājumos, kas skar drošību. Tāpēc Eiropai un tās sabiedrotajiem ir nepieciešami pietiekami militārie resursi, viņš uzsvēra. “Sašķelta Eiropa būs vājāka Eiropa, kurā pastāvēs lielāki draudi. Kā vēsture mums māca, vislielākās sekas sajutīs vismazākie no mums,” norādīja bijušais Zviedrijas premjers. “Eiropas demokrātiskās valstis būs spiestas sadarboties arvien vairāk, lai nodrošinātos pret riskiem drošībai. Mūsu uzdevums ir strādāt kopā, lai risinātu problēmas, kas mūs sagaida nākotnē,” aicināja Bilts. “”Baltijas ceļā” trīs nācijas sadevās rokās, meklējot kopīgu nākotni. Tas šo vēstījumu padarīja daudz spēcīgāku,” uzsvēra Bilts.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Baltijas ceļš” iedvesmojis arī Katalonijas neatkarības atbalstītājus, kas līdzīgu akciju rīkoja 2013. gadā, savukārt Honkongas demokrātijas aizstāvji piektdien, tieši “Baltijas ceļa” 30. gadadienā, aicinājuši cilvēkus uz “Honkongas ceļu”.