Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Pexels

VIDEO. Nebarot un netuvoties! Latvijā parādījušies “iezīmēti” lāči no Krievijas 1

Sociālajos tīklos iedzīvotāji dalās ar video sižetiem, kuros redzams lācis ar krotāliju ausī. Dzīvnieks Latvijas teritorijā nofilmēts 10 kilometru attālumā no Valgas un arī Rūjienas apkaimē. Igaunijas teritorijā nofilmēti pat divi šādi lāči.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Igaunijas mednieku asociācijas interneta vietnē lasāms, ka lāči pirmo reizi ievēroti Valgā. Tie tuvojušies mājām un automašīnām.

Laikraksts “Lõuna-Eesti Postimees” vēsta, ka šos lāčus saucot Pols un Proša, un Igaunijā viņi ieradušies no Krievijas, Pleskavas apgabala. Mednieki Igaunijā spējuši saskatīt lāču ausīs ievietoto krotāliju numurus – 1701 un 1702.

CITI ŠOBRĪD LASA

No sociālajos tīklos izplatītajiem video gan nav iespējams precīzi noteikt numuru uz krotālijas, kas apliecinātu precīzu lāču izcelsmi. Tomēr krotālijas apliecina, ka lāči bijuši cilvēku rokās un tad palaisti brīvībā.

Tikmēr speciālisti iesaka nekādā gadījumā dzīvniekus nebarot un viņiem netuvoties.

Kā skaidro Latvijas mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš, cilvēki neņem vērā to, ka lācis ļoti viegli pierod pie tā, ka viņu baro un līdz ar to meklē šādu iespēju.

“Vienā no sižetiem izskatījās, ka dzīvniekam no tornīša tiek nomesta barība un viņš to apēd. Tas nozīmē, ka lācis ies arī pie citiem tornīšiem meklēt barību. Nekādā gadījumā lāci nedrīkst barot! Cilvēkiem, jādara viss, lai lācis nevēlētos tuvoties. Nebarot! Netuvoties! Nemeklēt ar dzīvnieku kontaktu! Ja lācis ir pamanīts, tad nekāpt ārā no automašīnas, bet gan doties projām! Īpaši uzmanīgiem jābūt mežstrādniekiem tajā apkaimē. Nedrīkst atstāt ārpus vagoniņa neko ēdamu, lai lācim neveidojas ieradums iet pie vagoniņa un kaut ko meklēt.”

Arī Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis norāda – jābūt īpaši uzmanīgiem, jo pieradinātiem lāčiem nav bailes no cilvēka, to uzvedība var būt netipiska savvaļas dzīvniekam. Nekādā gadījumā nevajadzētu dzīvniekus barot un viņiem apzināti tuvoties.

Par novērojumiem jāziņo Dabas aizsardzības pārvaldei vai Valsts meža dienesta darbiniekiem.

Reklāma
Reklāma

Vairāk – pievienotajā videomateriālā:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.