Foto: Džeina Saulīte

“Negaiss” Daugavpils teātrī 0

“Kāpēc cilvēki nelido?” atkal un atkal no skatuves smeldzīgi izskan galvenās varones jautājums režisores Allas Korovkinas iestudējumsā “Negaiss”, kas nedēļas nogalē piedzīvojusi pirmizrādi Daugavpils teātrī.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Kā putnēns, kas ieslodzīts būrī – tā savu varoni raksturo galvenās lomas izpildītāja Zanda Mankopa. Katerina var tikai sapņot par to, kā izplest savus spārnus un aizlidot, bet ik reizi atduras pret sūrās ikdienas restēm: atbildību pret savu vīru un sabiedrības uzspiestajiem noteikumiem.

Katerina ir jauna, precēta sieviete, kuras laulība bez mīlestības jūtām kļuvusi par viņas ieslodzījumu. Ilgā cīņā ar sirdsapziņu, viņa tomēr ļaujas lidojumam, kad iemīl citu, bet apdedzina savus spārnus liegtās mīlas liesmās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zanda Mankopa piebilst: “Katerinas nelaime ir ne tikai vide, kurā viņa nonāk pēc laulības, ne tikai laiks, kurā notiek lugas darbība, bet arī viņa pati, domājot par citiem un aizmirstot pati par savu laimi. Uzskatot, ka vēlme dzīvot ir grēks.”

Aleksandra Ostrovska luga “Negaiss” bija uzrakstīta 1859. gadā un tiek dēvēta par dramaturga labāko veikumu, kurā aprakstīta ne tikai nelaimīgas mīlas traģēdija, bet arī tā laika tirgotāju kārtas morālo vērtību pagrimums. Režisore Alla Korovina atzīmē, ka šajā lugā cilvēki ieslodzījuši sevi važās ar pašu izdomātu noteikumu palīdzību, liedzot sev iespēju mīlēt un būt laimīgiem.

Ar savu A. Ostrovska lugas iestudējumu režisore vēlējusies, lai skatītāji aizdomājas, kāpēc cilvēki izvēlas iegrožot savu laimi, tā vietā, lai ļautos tai.

Alla Korovkina ir režisore no Krievijas, kurai “Negaiss” ir pirmais režijas darbs ārpus dzimtenes robežām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.