Publicitātes foto.

Neiroloģe: Kā veiksmīgāk sagatavoties pārejai uz ziemas laiku un tumsu 24

Tuvojas oktobra beigas, kad atkal būs jāpagriež laika rādītāji par stundu atpakaļ. Tas nozīmē, ka notiek iejaukšanās cilvēka bioloģiskajā ritmā, kas vienai daļai nesagādā nekādas grūtības, tomēr citiem tas ir diskomforts, un pielāgošanās var prasīt pat nedēļu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Lasīt citas ziņas

Dr. Santa Ašmane: „Svarīgs ir psiholoģiskais noskaņojums. Problēma ir tajā, ka mums bieži nav skaidrs, kāpēc mehāniski pēkšņi notiek šāda iejaukšanās, bet ir pierādīts, ka cilvēks daudz labāk piemērojas apstākļiem tad, kad saprot skaidru pamatojumu tam, kāpēc tas tiek darīts, piemēram, mēs tik daudz neanalizējam un nesūdzamies par laika zonas maiņu, kad dodamies atvaļinājumā un arī saskaramies ar stundu nobīdi.”

Dr. Ašmanes ieteikumi veiksmīgākam pielāgošanās procesam gada tumšākajam periodam:

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Gaisma ir svarīgs mehānisms cilvēkam, ja trūkst gaismas cilvēks būs mazāk tonizēts, vairāk miegains un noguris, tāpēc no rīta mostieties apgaismotās telpās, lai atžirgtu un atmostos;

2. Laikā, kad pie mums ir maz gaismas un no rīta ejam tumsā un vakarā nākam mājās tumsā, radiet ap sevi krāsainu vidi, valkājiet košākas krāsas apģērbu, kas psiholoģiski kompensē nomācošo tumsu;

3. Mūsu platuma grādos ir pierādīts, ka lielākā daļa cilvēku cieš no D vitamīna trūkuma; D vitamīns ir svarīgs visu orgānu veselībai, ne tikai kaulu, tāpēc tumšajā gada laikā visiem, ne tikai bērniem, ir jālieto D vitamīna preparāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.