Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray

Neretnieks Pasaules kausa kvalifikācijā izcīna trešo un ceturto vietu 0

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks svētdien Šauļos CSI2*-W statusa Pasaules kausa kvalifikācijas maršrutā izcīnīja trešo un ceturto vietu, sacensībās startējot ar zirgiem “J’adore Van’T Voortveld” un “Moon Ray”, vēstī Latvijas Jātnieku federācija (LJF).

Notriektā tautumeita 6

Uzvaru šajās sacensībās izcīnīja Igaunijas sportists Pauls Ričards Argus ar zirgu “Renessin”, bet Latvijas jātniece Laura Penele ar zirgu “Dundas V.D.M.” ieguva septīto pozīciju.

Sacensību galvenajā maršrutā startēja 22 sportiskie pāri. Neretnieks bija trešais jātnieks, kurš ar “Moon Ray” pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un kvalificējās pārlēkšanai, šo pašu rezultātu jātnieks atkārtoja ar savu otro zirgu – ķēvi “J’adore Van’T Voortveld”.

“Maršruts bija ne pārāk grūts, bet ar dažām ne īpaši patīkamām distancēm, kas jātniekiem sagādāja neērtības,” Neretnieku citē LJF.

Tallinas “Grand Prix” uzvarētāji Penele ar “Dundas V.D.M.” šoreiz pamatmaršrutā ieguva četrus soda punktus un kopvērtējuma tabulā ierindojās septītajā vietā.

Pārlekšanai kvalificējās pieci pāri, saīsināto distanci bez soda punktiem veica divi – Igaunijas sportists Argus ar “Renessin” (0-0/42.43 sek) un Krievijas sportists Jegors Ščibriks ar “Anibale de Hus” (0-0/43.65 sek), attiecīgi iegūstot pirmo un otro vietu. Neretnieks ar abiem zirgiem uzrādīja ātrāku laiku, bet ieguva četrus soda punktus un attiecīgi ierindojās trešajā pozīcijā ar “J’adore Van’T Voortveld” (0-4/39.69 sek) un ceturtajā vietā ar “Moon Ray” (0-4/40.07 sek). Piekto vietu ieguva Lietuvas duets Irmantas Grikienis ar “Glamour For Ever” ar astoņiem soda punktiem pārlekšanā (0-8/45.37 sek).

“”J’adore” pie manis ir tikai piecas nedēļas un esam panākuši lielu progresu, pagājušajā nedēļā Maskavā uzvarējām “Longines Ranking” maršrutu. Kopumā esmu apmierināts, man ir vēl viens zirgs, ar kuru varu pelnīt pasaules reitinga punktus,” teica Neretnieks.

Pēc stabilajiem startiem vasarā un atpūtas pauzes sacensību arēnā atgriezās arī Neretnieka galvenais zirgs “Moon Ray”.

“”Moon Ray bija milzīgs malacis, pamatmaršrutu izleca bez kļūdām un ļoti centās, pārlekšanā ātrumā nedaudz aizķēra vienu kārtiņu un ieguvām četrus soda punktus, par ko “Moon Ray” pats pēc tam pārdzīvoja daudz vairāk nekā es. Šīs bija pirmās sacensības arēnā pēc vasaras sezonas un gatavošanās diviem nozīmīgiem startiem novembra beigās Eiropā, viss norit pēc plāna,” stāstīja Latvijas vadošais konkūrists.

Svētdienas noslēdzošajā maršrutā Latvijas himna skanēja Sintijai Semeņkovai ar “Clair de Lune”, šis duets izcīnīja uzvaru 135 centimetru “Speed and Music” maršrutā. Semeņkovai arī ceturtā vieta šajā pašā maršrutā ar “Carlos Z”. Sestais finišēja Guntars Siliņš ar “Zwarovski Z”.

Kopumā Latvijas jātnieki šajās sacensībās dažāda līmeņa maršrutos ieguva vairākas godalgotas vietas visas nedēļas nogales garumā. Jaunzirgu konkurecnē pirmajā dienā uzvaru izcīnīja Andis Vārna ar “High Point VDL”, kamēr trešajā dienā sestā vieta Neretniekam ar “Corneliuss”.

Mazā apļa maršrutā otrajā sacensību dienā bronzu izcīnīja Semeņkova ar “Clair de Lune”, kura ar citu zirgu “Carlos Z” ieguva arī piekto vietu. Ceturto pozīciju izcīnīja Anna Šellere ar “Luanda”.

Paralēli starptautiskajām sacensībām Šauļos notika arī nacionāla mēroga sacenības, kurās svētdien 120 centimetru maršrutā Maira Leja ar “Irtišs” ieguva otro vietu, Aigars Bregže ar “Silver Rose” piekto, bet Krista Kliesmete ar “Lord Lux” sesto vietu. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 105 centimetri uzvarēja Odrija Roberta Brālēna ar “Cielavu”.

Pirmajā sacenību dienā Latvijas poniju jātnieki ieguva trīs godalgotas vietas – uzvaru izcīnīja Heidija Krastiņa ar “Tango”, trešo vietu ieguva Ance Aleksandrova ar “Rajur”, bet piektā bija Anna Salmiņa ar “Vetra”. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 100 centimetri vēl viena uzvara Latvijai – šajā maršrutā nepārspēta palika Brālēna ar “Cielavu”, bet otrā vieta Mairai Lejai ar “Irtišs”.

Sestdien poniju konkurencē labākais Latvijas duets bija Krastiņa ar “Tango”, kamēr ceturto vietu ieguva Aleksandrova ar “Rajur”. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 100 centimetri sesto pozīciju izcīnīja Semeņkova ar “Dakotu”. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 115-120 centimetri sudrabu ieguva Tīna Dreimane ar “Luis”, bet piektais palika Neretnieks ar “Altairu”.