Ralfs Freibergs (no kreisās) pret hokeja leģendu Jaromīru Jāgru.

NOSKATIES: Freibergs nogāž veterānu Jāgru, kurš savukārt savaino vārtsargu 0

Piektdien Čehijā kārtējo reizi tika locīts šīs valsts hokeja leģhendas Jaromīra Jāgra vārds, jo viņa pārstāvētā Kladno “Rytīrži” komanda tika pie pirmās uzvaras kopš atgriešanās ekstralīgā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Kladno komanda viesos ar 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) pārspēja Latvijas izlases aizsarga Ralfa Freiberga pārstāvēto Zlīnas “PSG Berani”.

Patlaban 47 gadus vecais Jāgrs atkal bija uzmanības centrā, un šoreiz, pateicoties arī Ralfam Freibergam. Otrā perioda sākumā slavenais čehs pa kreiso malu centās izrauties uz Zlīnas kluba vārtiem, taču viņam blakus bija Freibergs, kurš kontakta cīņā Jāgru nogāza.

Tas viss notika pie Zlīnas vārtiem un abi hokejisti gana lielā ātrumā ietriecās vārtos, Jāgram ar kāju traumējot “PSG Berani” vārtsargu Liboru Kašīku. Ripu ķērājs uz ledus palika skaļi kliedzot, bet pēc tam ar partneru palīdzību atstāja ledu, jo guva ceļgala traumu.

Freibergs saņēma divu minūšu noraidījumu, kuru pretinieki neizmantoja. Zīmīgi, ka četras minūtes vēlāk uz sodīto soliņa devās arī Jāgrs, kurš pārkāpa noteikumus pret zviedru Rikardu Palmbergu.

Jāgrs joprojām ir īpašs stāsts ne tikai Čehijas, bet pasaules hokeja kontekstā.

Viņš uz piektdienas spēli ieradās vien neilgi pirms tās sākuma, jo ar komandu kopā nebrauca. Jaromīrs turpina savu pirmspēles tradīciju, spēles dienas rītā apmeklē vienu no Kladno baznīcām. Uz maču viņš brauca ar mašīnu, ne pie stūres, kā pasažieris, taču iekļuva sastrēgumā. Un ceļā pavadīja piecas stundas, knapi pagūstot uz mača sākumu.

Ralfs Freibergs šajā mačā piedalījās vienīgajā Zlīnas vārtu guvumā, laukumā pavadot 23 minūtes un 54 sekundes, kas bija pārliecinoši ilgākais mājinieku rindās. Viņam arī viens metiens pa vārtiem un četri spēka paņēmieni.

Freibergs Zlīnā spēlē trešo sezonu un ir kluba vadošais aizsargs.

Zlīnai sezona gan sākusies pagalam slikti, jo piecās spēlēs pieci zaudējumi un nulle punkti turnīra tabulā.