Sergejs Šumakovs pirmdien guva skaitus vārtus Gagarina kausa izcīņas spēlē.

NOSKATIES: Hārtlija trenētais Šumakovs iemet Granlunda un Indraša stilā 0

Pirmdien sākās KHL 11.sezonas izslēgšanas spēles jeb Gagarina kausa izcīņa, un jau pirmajā dienā hokejisti nelika līdzjutējiem vilties. Jo īpaši izcēlās Boba Hārtlija trenētās Omskas “Avangard” spēlētājs Sergejs Šumakovs, kurš guva vārtus Mikaela Granlunda un Mika Indraša stilā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

“Avangard” savā laukumā negaidīti pārliecinoši ar 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) “samizoja” pērnā gada Gagarina kausa ieguvējus Kazaņas “Ak Bars”. Šumakovs šajā mačā guva pēdējos divus vārtus.

Vispirms viņš, līdzīgi kā savulaik Granlunds un Indrašis, no aizvārtes ar nūju “iecēla” ripu vārtu stūrī, bet pēc tam izmantoja “Avangard” izgājienu trijatā pret vienu aizsargu.

Šumakovs šo sezonu sāka otrpus okeānam, taču netiekot NHL čempiones Vašingtonas “Capitals” sastāvā, uzspēlējot AHL, viņš atgriezās dzimtenē, pievienoties Hārtlija trenētajai “Avangard”. Iepriekšējā sezonā viņš spēlēja Maskavas “CSKA”, bet vēl pirms tam patlaban 26 gadus vecais hokejists vairākas sezonas bija Novosibirskas “Sibirj” kreklā.

Granlunda “gols”

Savulaik soms Mikaels Granlunds līdzīgā veidā vārtus guva pasaules čempionātā, pusfinālā pārspējot Krieviju. Arī pirms viņa šādi vārti tika gūti, taču Granlunds bija pirmais, kurš to paveica tik augsta līmeņa spēlē, pirms septiņiem gadiem izpelnoties vispārēju apbrīnu.

Tikmēr Miks Indrašis kļuva par pirmo hokejistu KHL, kurš izcēlies ar šādu gājienu, savulaik tā pārspējot Jaroslavļas “Lokomotiv” vārtsargu. Tiesa, Miks ko līdzīgu pirms tam paveica arī Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL)

Jāpiebilst, ka arī Indrašis un viņa pārstāvētā Maskavas “Dinamo” pirmdien ar uzvaru sāka Gagarina kausa izcīņu, viesos ar 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) uzvarot Jāni Kalniņu un Helsinku “Jokerit”.

Indrašis laukumā pavadīja 17 minūti un 51 sekundi, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu sāncenšu raidījumu.

Savukārt Kalniņš savā Gagarina kausa debijā atvairīja 17 no 20 metieniem.

Šīs spēles rezultāts tika atklāts vien 30.minūtē, kad ar precīzu metienu atzīmējās Maskavas “Dinamo” hokejists Daniils Tarasovs, bet četras minūtes vēlāk neizšķirtu panāca Džons Normens. Savukārt noslēdzošās trešdaļas pirmajā pusē maskavieši pēc Ivana Muranova un Vadima Šipačova precīzajiem metieniem panāca jau 3:1, bet 52.minūtē talantīgais Kristians Vesalainens samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Panākt pretiniekus “Jokerit” komandai tā arī neizdevās, turklāt 21 sekundi pirms pamatlaika beigām Maskavas “Dinamo” raidīja ripu vārtos, kad Kalniņš bija nomainīts jau pret sesto laukuma spēlētāju.

Abu komandu nākamā cīņa sērijā līdz četrām uzvarām notiks trešdien.