Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Shutterstock

Notiks ekspertu diskusija par bērnu ar invaliditāti pārejas vecuma problēmām 0

Pirmdien, 17. februārī, notiks Labklājības ministrijas (LM) organizēta diskusija “Cilvēks, nevis diagnoze!”, kurā spriedīs par bērnu ar invaliditāti pārejas vecuma problēmām, informēja ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Lasīt citas ziņas

Diskusijā tiks runāts par izaicinājumiem, ar kuriem jāsastopas vecākiem un skolotājiem, audzinot un skolojot bērnus ar invaliditāti pārejas vecumā. Eksperti stāstīs par to, kā mazināt konfliktus, kas rodas, pieaugot bērnam ar invaliditāti, īpaši gadījumos, kad pārejas vecuma uzvedība mēdz būt skaļāka, spilgtāka vai grūtāk kontrolējama.

Pasākumā piedalīsies Pusaudžu resursa centra vadītājs Nils Sakss-Konstantinovs, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs, biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” pārstāve ergoterapeite Dita Rituma, “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta un tēvs Edgars Vīksna.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka kampaņa “Cilvēks, nevis diagnoze!” tiek organizēta ar mērķi veicināt cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā, rosināt dialogu ar sabiedrību par humānas un saprasties spējīgas vides radīšanu Latvijā.

Kampaņas organizatori uzskata, ka sabiedrībā pastāv zināšanu un izpratnes trūkums par šiem cilvēkiem, nespēja uztvert viņus kā līdzvērtīgus sabiedrības locekļus. Kampaņas ietvaros paredzēts diskutēt par mītiem, kas sabiedrībai traucē saredzēt šos cilvēkus kā līdzvērtīgus sabiedrības locekļus.

Kā uzsver kampaņas organizatori, bieži nākas saskarties ar uzskatu, ka cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem ir bīstami sabiedrībai, taču tas neatbilst patiesībai.

Neizprotot šo cilvēku spējas un ierobežojumus, pastāv nevēlēšanās pieņemt viņus darbā. Tāpat sastopama neizpratne par atšķirību starp dzīvi ilgstošas sociālās aprūpes institūcijā un sabiedrībā balstītā sociālā pakalpojumā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.