Krišjānis Kariņš (foto – no kreisās) un Aigars Kalvītis.
Krišjānis Kariņš (foto – no kreisās) un Aigars Kalvītis.
Foto: LETA/Paula Čurkste/Sintija Zandersone; Kolāža: La.lv

OIK parlamentārajā izmeklēšanas komisijā atkārtoti iztaujās Kariņu un aicinās arī Kalvīti 1

Uz elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) parlamentārās izmeklēšanas sanāksmi plānots atkārtoti aicināt Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) – šoreiz gan premjera statusā, žurnālistiem pastāstīja izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Ieva Krapāne (KPV LV).

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka šodien komisijas sēdē, kur premjers tika iztaujāts kā kādreizējais ekonomikas ministrs, tomēr nav saņemtas visas nepieciešamās atbildes.

Vaicāta, vai saistībā ar Kariņa komisijas sēdē norādīto par Ministru kabineta (MK) noteikumu par elektroenerģijas koģenerāciju pieņemšanas laiku, uz komisijas sēdi plānots aicināt arī ekspremjeru Aigaru Kalvīti, kura laikā attiecīgais regulējums esot pieņemts, un citas tajā laikā atbildīgās personas, Krapāne apstiprināja, ka Kalvīti ir paredzēts aicināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministru prezidents komisijas sēdē cita starpā vērsa uzmanību, ka MK noteikumi par elektroenerģijas koģenerāciju tika pieņemti 2006.gada novembrī, kad Kariņš nebija ministrs un atradās opozīcijā.

Atbildot uz jautājumiem, kuri cilvēki viņa kā ekonomikas ministra laikā Ekonomikas ministrijā bija atbildīgi par attiecīgā likumprojekta sagatavošanu, Kariņš atbildēja, ka tolaik EM valsts sekretāra amatu ieņēma pašreizējais zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), kā arī pie šī jautājuma strādāja pašreizējā Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Džineta Innusa.

Premjers gan reizē akcentēja, ka likumprojekts tika pieņemts, lai pārņemtu Eiropas Savienības direktīvas un ka par to, kādi negodprātīgi cilvēki to pārkāpj, deputāti vai kādi citi ar pārkāpumiem nesaistītie nav atbildīgi.

Ministru prezidenta iztaujāšanas laikā uz īsu brīdi notika arī premjera un atsevišķu deputātu savstarpēja vārdiska “saķeršanās”, iezīmējoties uzskatu atšķirībām kādos jautājumos.

Komisijas priekšsēdētāja žurnālistiem pauda, ka ka, ņemot vērā darba apjomu, būs jāaicina Saeima pagarināt komisijas darba termiņu. Komisija tika izveidota pavasara otrajā pusē, nosakot sešu mēnešu darba termiņu.

Kā ziņots, OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas galvenais uzdevums ir noskaidrot, kāds ir patiesais sistēmas nodarītais kaitējums valstij, nosaukt afēras vainīgos, kā arī izdarīt secinājumus, lai novērstu nākotnē šādu sistēmu veidošanos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.