Sandra Grosberga

Orientieristi Zērnis un Grosberga trešajā desmitā PČ vidējā distancē 0

Latvijas orientēšanās sporta izlases dalībnieks Rūdolfs Zērnis piektdien Norvēģijā izcīnīja 22.vietu pasaules čempionāta vidējā distancē, kamēr sieviešu konkurencē Sandra Grosberga finišēja 29.pozīcijā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Vīru konkurencē savu desmito pasaules čempiona titulu izcīnīja norvēģis Ūlavs Lundāness, kurš finišēja pēc 34 minūtēm un 18 sekundēm. Viņš šajā čempionātā triumfēja arī garajā distancē.

Sudraba medaļu izcīnīja zviedrs Gustavs Berjmans, kurš zaudēja 11 sekundes, bet vēl 18 sekundes vēlāk bija trešajā pozīcijā finišējušais norvēģis Magne Deli.

Zērnis čempionam zaudēja četras minūtes un 27 sekundes, finišēdams 22.pozīcijā. Vēl divkārtējais Eiropas vicečempions Mārtiņš Sirmais atpalika sešarpus minūtes, kas deva 34.vietu, bet Artūrs Pauliņš zaudēja teju 13 minūtes, ieņemdams 49.pozīciju starp 60 finišējušajiem sportistiem.

Tikmēr sieviešu konkurencē pie sava devītā pasaules čempiones titula tika Tūve Aleksandešsone no Zviedrijas, kura finišēja pēc 38 minūtēm un 20 sekundēm. Arī viņa trešdien kļuva par čempioni garajā distancē.

Otro vietu guva šveiciete Simona Ēberzolde, kura bija piecas sekundes lēnāka, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa krieviete Natālija Gemperle un somiete Venla Harju, kuras čempionei zaudēja vienu minūti un 45 sekundes.

Grosberga no uzvarētājas atpalika septiņas minūtes un piecas sekundes, kas deva 29.pozīciju, Līga Valdmane bija gandrīz deviņas minūtes lēnāka un ieņēma 33.vietu, kamēr Laura Vīķe ar vairāk nekā desmit minūšu deficītu guva 37.pozīciju 59 sportistu konkurencē.

Jau ziņots, ka otrdien vidējās distances kvalifikāciju pārvarēja visi seši kvalifikācijā startējušie Latvijas orientēšanās sporta izlases dalībnieki. Savukārt trešdien garajā distancē labākos rezultātus uzrādīja Zērnis un Grosberga, kuri bija attiecīgi 17. un 24.pozīcijā.

Pasaules meistarsacīkstes noslēgsies sestdien ar sacensībām stafetē.

Pirms gada Latvijā aizvadītais pasaules čempionāts orientēšanās sportā bija pēdējais tradicionālajā formātā, ietverot gan sprintus, gan meža distances. Formāta maiņas dēļ tika atgriezta arī vidējās distances kvalifikācija, tāpēc visām valstīm šajā distancē bija trīs starta vietas gan vīriešiem, gan sievietēm.

Garajā distancē vietu skaitu joprojām nosaka pēc divīzijām, kurās valstis ierindojas pēc iepriekšējo divu gadu pasaules čempionātu rezultātiem, tādēļ garākajā distancē Latviju pārstāvēja divi vīrieši un trīs sievietes.

Pasaules čempionāts orientēšanās sportā šogad izaicina ar skarbu un fiziski smagu apvidu Estfollas apriņķī, kur dalībniekiem būs jānavigē caur dažāda izmēra un skrienamības purviem, klintīm, stāvām nogāzēm ar augstiem mellenājiem un viršiem. Tam līdzīgu apstākļu Latvijā tikpat kā nav, taču lielākā daļa izlases dalībnieku ir aizvadījuši treniņnometnes Norvēģijā un iepazinušies ar apvidus īpatnībām.

Šis čempionāts ir īpašs, jo pirmoreiz godalgas tiks sadalītas tikai meža distancēs.

Pirms gada Siguldā un Rīgā norisinājās pasaules čempionāts orientēšanās sportā, kas vienlaicīgi bija Pasaules kausa otrais posms. Latvijas orientieristi pašu mājās notikušajās meistarsacīkstēs palika bez lieliem panākumiem, lai gan vīri lielu daļu stafetes bija vadībā.