Aļona Ostapenko.

Ostapenko ar 26 kļūdām izstājas no Dohas turnīra 0

Latvijas otrā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko trešdien Dohas WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar rezultātu 4-6, 4-6 zaudēja Jeļinai Svitoļinai no Ukrainas.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Ostapenko pasaules rangā pašlaik atrodas 22.vietā, kamēr Svitoļina ir planētas septītā rakete, bet šajā turnīrā viņa izlikta ar ceturto numuru.

Par otrās kārtas sasniegšanu Ostapenko tikusi pie 55 WTA ranga punktiem.

Svitoļina šo maču sāka ļoti pārliecinoši un otrajā geimā lauza Ostapenko servi, kamēr Latvijas tenisiste nākamajā geimā neizmantoja trīs breikbumbas un nonāca iedzinējos ar 0-3. Pēcāk gan spēles gaita izlīdzinājās, un Latvijas zvaigzne breiku atspēlēja, astotajā geimā panākdama 4-4. Tiesa, desmitajā geimā Ostapenko nonāca iedzinējos ar 15:40 un piekāpās pie Svitoļinas pirmās breikbumbas, setu zaudēdama ar 4-6.

Otrā seta trešajā geimā Ostapenko ar trešo breikbumbu atņēma ukrainietei servi, turpretī nākamajā geimā viņa zaudēja savu servi, būdama pārāka vien vienā izspēlē. Seta lūzuma brīdis bija astotajā geimā, kurā Ostapenko atspēlēja divas breikbumbas, tomēr atzina pretinieces pārākumu un nonāca iedzinējos ar 3-5. Tādējādi Svitoļina varēja servēt par uzvaru mačā, kas gan viņai neizdevās, jo Latvijas tenisiste atņēma viņai servi un panāca 4-5.

Tiesa, nākamajā geimā Ostapenko vēlreiz zaudēja savu servi un setā piekāpās ar 4-6. Cīņas gaitā Ostapenko pieļāva 26 nepiespiestās kļūdas, kamēr pretiniecei tādas bija par astoņām mazāk.

Ostapenko otrdien pirmās kārtas cīņā ar rezultātu 6-1, 4-6, 6-2 uzvarēja rumānieti Mihaelu Buzarnesku, kura WTA rangā ir 29.pozīcijā, tiekot tikai pie otrās uzvaras sezonā. Tikmēr Svitoļinai pirmā kārta bija brīva.

Ceturtdaļfinālā Svitoļina tiksies ar kvalifikāciju pārvarējušo čehieti Karolīnu Mučovu (WTA 132.), kura otrajā kārtā pārsteidzoši ar 6-2, 6-4 pārspējataivānieti Suveju Sje (WTA 31.).

Ostapenko ar Svitoļinu iepriekš bija spēkojusies divas reizes, turklāt abās cīņās bija guvusi uzvaras. Vispirms tas bija 2016.gada Vimbldonas čempionāta astotdaļfinālā, bet otrā cīņa bija pērn Maiami WTA “Premier” ceturtdaļfinālā, kad Latvijas pārstāve svinēja panākumu ar 7-6 (7:3), 7-6 (7:5).

2017.gada “French Open” čempione Ostapenko sezonu iesākusi neveiksmīgi, pirms šī turnīra piecās spēlēs ciešot četrus zaudējumus. Tikai Sanktpēterburgas WTA “Premier” turnīrā viņai izdevās izcīnīt pirmo uzvaru šajā sezonā.

Pašlaik 24 gadus vecā Svitoļina savā karjerā guvusi 13 WTA titulus, turklāt pēdējais no tiem bija iespaidīgākais no visiem, jo viņa uzvarēja pagājušā gada sezonas noslēguma turnīrā. Pērn viņa izcīnīja četrus titulus, turklāt nevienam nebija zemāka līmeņa par “Premier” kategoriju. Ukrainietes rekords pasaules rangā ir trešā vieta, ko viņa sasniedza 2017.gadā.

Junioru vecumā Svitoļina vēl tikai 15 gadu vecumā uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā, bet 2012.gadā spēlēja Vimbldonas finālā, kurā piekāpās kanādietei Eižēnijai Bušārai. Tas bija divus gadus pirms šajās pat sacensībās triumfēja Ostapenko.

Ostapenko pirms trim gadiem Dohas turnīra debijā aizkļuva līdz finālam, kurā cieta zaudējumu, bet pērn viņa apstājās otrajā kārtā, kamēr Svitoļina piedzīvoja neveiksmi kārtu vēlāk.

Ostapenko šajā turnīrā piedalīsies dubultspēļu sacensībās, kur arī šodien pārī ar Veroniku Kudermetovu no Krievijas pirmajā kārtā spēkosies ar sacensību otro numuru Sje un čehieti Barboru Strīcovu.