Reuters/Scanpix

Ostapenko ar astoto mačbumbu tomēr sasniedz Vimldonas ceturtdaļfinālu 0

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko Vimbldonas atklātā čempionāta ceturtās kārtas spēlē pirmdien ar rezultātu 6-3, 7-6 (8:6) pieveica ukrainieti Jeļinu Svitoļinu, sasniedzot šī turnīra ceturtdaļfinālu.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Spēles otrajā setā Ostapenko bija vadībā ar 5-2, tomēr neizmantoja piecas mačbumbas un tikai ar lielām grūtībām panāca taibreiku, kurā grūtā cīņā noslēdza dueli.

Līdz ar to Ostapenko uzvarējusi jau 11 “Grand Slam” turnīru mačos pēc kārtas. Ceturtdaļfinālā Ostapenko pretim stāsies pieckārtējā turnīra čempione Venusa Viljamsa no ASV, kura izlikta ar desmito numuru, vai sacensībās 27.numuru saņēmusī talantīgā horvātiete Ana Konjuha. Tiesa, pirmdienas vakarā un otrdien Londonā tiek prognozēts lietus.

Iekļūšana ceturtdaļfinālā Latvijas tenisistei devusi 430 WTA ranga punktus. Viņa atkal provizoriski iekļuvusi pasaules ranga pirmajā desmitniekā, tomēr uz to joprojām pretendē arī Venusa Viljamsa un 2015.gada turnīra fināliste Garvinje Mugurusa no Spānijas.
Ostapenko otro reizi karjerā uzvarēja tenisisti, kas pasaules rangā ir pirmajā pieciniekā.

Jau pašā spēles ievadā Svitoļinai bija dubultkļūda un pēc tam Ostapenko uzvarēja vēl vairākās izspēlēs pēc kārtas, dueli sākot ar punktu pie pretinieces serves. Līdzīgi bija arī piektajā geimā – Svitoļina uzvarēja pirmajā izspēlē, bet pēc tam vairākās labāka bija Latvijas tenisiste, panākot divas breikbumbas. Pirmo no tām Ostapenko neveiksmīgi izsita ārpus laukuma, bet otrā tika izmantota, rezultātam kļūstot 4-1.

Tomēr pēc tam Ostapenko sāka pieļaut vairāk kļūdas. Nākamajā geimā viņa zaudēja pirmajās trijās izspēlēs un nokļuva iedzinējos ar 0:40. Pirmās trīs breikbumbas izdevās atspēlēt, bet ceturto Ostapenko vairs neizglāba, turklāt pēc tam ar labām servēm Svitoļina uzvarēja arī septītajā geimā un Latvijas sportistes pārsvars tika samazināts līdz 4-3.

Ļoti grūts bija nākamais geims, kurā Ostapenko atvairīja trīs breikbumbas. Uzvaru šajā geimā Ostapenko atzīmēja ar skaļu uzmundrinājuma kliedzienu un uzreiz pēc tam droši triumfēja nākamajā geimā, kas deva triumfu setā ar 6-3.

Kaut otrā seta pirmās izspēles Ostapenko aizvadīja labi, tām sekoja dubultkļūda, vairākas neveiksmīgas izspēles un pirmais geims tika zaudēts, tomēr Latvijas sportiste ātri panāca izlīdzinājumu 1-1. Ļoti svarīgs bija piektais geims, kas pie Ostapenko serves ilga vairāk nekā desmit minūtes. Tajā Latvijas sportiste atvairīja piecas breikbumbas, bet noslēgumā grūtā cīņā guva punktu, saglabājot vadību ar 3-2.

Nākamajā geimā Ostapenko vēlreiz lauza pretinieces servi, turklāt pēc tam panāca arī 5-2. Turpinājumā Svitoļina pie savas serves atspēlēja mačbumbu, bet nākamajā geimā tika galā ar vēl četrām mačbumbām un samazināja Latvijas sportistes vadību ar 5-4. Pēc vēl diviem geimiem Ostapenko jau zaudēja ar 5-6, tomēr 12.geimā atņēma pretinieces servi un panāca taibreiku, kas atkal ļāva skaļi iesaukties.

Pieliktais geims sākās ar Ostapenko dubultkļūdu, bet vēl pēc laika viņa bija iedzinējos ar 1:3. Pēc divām uzvarētām serves izspēlēm seta beigu daļā Ostapenko jau panāca 5:4 vadību, bet vēlāk arī 6:4. Mača sesto mačbumbu Svitoļina izservēja viegli, bet septīto pēc ļoti garas izspēles un rezultāts kļuva 6:6. Tomēr brīdi vēlāk viņa beidzot noslēdza cīņu.
Abas tenisistes savā starpā spēkojās pirmoreiz vēsturē.