AP/Scanpix

Ostapenko ar pārliecinošu uzvaru iekļūst Vimbldonas čempionāta astotdaļfinālā 1

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko sestdien Vimbldonas čempionāta trešās kārtas mačā ar rezultātu 6-0, 6-4 pārspēja Krievijas sportisti Vitāliju Djatčenko, iekļūdama turnīra astotdaļfinālā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Par ceturtās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 240 WTA ranga punktus.

Cīņā par ceturtdaļfinālu viņa tiksies ar Austrālijas tenisisti Darju Gavrilovu, kura WTA rangā ieņem 25.vietu, vai baltkrievieti Aļaksandru Sasnoviču, kura atrodama 50.pozīcijā.

Ostapenko pirmajā setā, kas ilga vien 24 minūtes, atņēma pretiniecei visas trīs viņas serves un svinēja pārliecinošu uzvaru ar 6-0. Arī otrajā setā Latvijas tenisiste nobreikoja pirmo pretinieces servi, bet turpinājumā uzvarēja servētājas līdz devītajam geimam, kurā Ostapenko pirmo reizi mačā zaudēja savu servi. Tiesa, nākamajā geimā viņa vēlreiz nobreikoja pretinieci un guva virsroku ar 6-4.

Ostapenko WTA rangā ieņem 12.vietu un ar tādu pašu numuru izlikta Vimbldonas čempionātā, kamēr Djatčenko atrodama 132.pozīcijā.

Abas tenisistes 2015.gadā tikās Ilklijas ITF 50 000 sērijas vienspēļu turnīra pirmajā kārtā, kad, rezultātam esot 5-0, Djatčenko izstājās no turpmākās cīņas.

Pašlaik 27 gadus vecā Djatčenko šogad nevienā no turnīriem, kurā piedalījusies, nav tikusi tālāk par pusfinālu. Tas viņai izdevās maijā sacensībās Spānijā un turnīrā Krievijā, kas notika aprīlī. Vēl trīsreiz dažādos turnīros viņa sasniedza ceturtdaļfinālus, taču šogad ar neko citu ievērības cienīgu nav izcēlusies.

Krievijas sportistes augstākā pozīcija WTA rangā ir 71.vieta, kas tika sasniegta 2014.gadā. Savukārt Vimbldonā viņas labākais rezultāts ir šogad sasniegtā trešā kārtā. Tas ir viņas rekords arī “Grand Slam” turnīros kopumā.

Djatčenko pirmās kārtas cīņā Djatčenko tika galā ar savu slaveno tautieti un WTA ranga 22.vietas īpašnieci Mariju Šarapovu, apspēlējot viņu ar rezultātu 6-7 (3:7), 7-6 (7:3), 6-4. Savukārt otrajā kārtā viņa ar rezultātu 6-4, 6-1 pārspēja amerikānieti Sofiju Keninu, kura reitingā atrodama 76.vietā. Pirms tam krieviete pārvarēja sacensību kvalifikāciju.

Tikmēr Ostapenko pirmajā kārtā ar 6-3, 7-6 (7:5) ar grūtībām uzvarēja Lielbritānijas sportisti Ketiju Dannu, bet otrās kārtas duelī viņa ar rezultātu 6-1, 6-3 uzvarēja Kirstenu Flipkensu no Beļģijas, kura ir planētas 45.rakete.

Ostapenko Vimbldonas čempionātā līdz šim labākais sniegums padevās pērn, kad viņa, izcīnot četras uzvaras, sasniedza ceturtdaļfinālu, kurā piekāpās slavenajai amerikānietei Venusai Viljamsai, bet iepriekš viņa tikai reizi bija pārvarējusi pirmo kārtu. Vēl 2014.gadā Latvijas tenisiste triumfēja Vimbldonas čempionāta junioru turnīrā.

Zīmīgi, ka pērn Ostapenko līdz ceturtdaļfinālam aizspēlējās neilgi pēc tam, kad bija uzvarējusi Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, šogad viņa titulu neaizstāvēja, ciešot zaudējumu jau pirmajā kārtā.

Ostapenko pagājušajā nedēļā piedalījās Īstbornas WTA “Premier” sērijas turnīrā, kas tenisistiem ierasti kalpo kā pēdējā sagatavošanās pirms Vimbldonas. Šajā turnīrā viņa aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Kā vēstīts, turnīra pirmajā kārtā apstājās Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova. Viņa piedzīvoja neveiksmi arī dubultspēļu sacensību pirmajā mačā.

Savukārt Ostapenko piektdien atkārtoja savu karjeras labāko rezultātu dubultspēļu turnīrā, aizkļūstot līdz sacensību trešajai kārtai. Latvijas tenisiste to paveica ar savu pārinieci Kristīnu Makheilu no ASV.

Prestižais Vimbldonas tenisa turnīrs ilgs līdz 15.jūlijam.