Aļona Ostapenko Dohā aizcīnījās līdz trešajai kārtai.

Ostapenko neiztur trešo setu un zaudē Kvitovai 0

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko trešdien Dohas WTA “Premier” turnīra trešajā kārtā jeb astotdaļfinālā ar rezultātu 2-6, 7-5, 1-6 piekāpās čehietei Petrai Kvitovai.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Ostapenko WTA rangā ieņem 41.vietu, kamēr viņas pretiniece ir 11.pozīcijā un šajā turnīrā izlikta ar astoto numuru.

Par trešās kārtas sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 105 WTA ranga punktus.

Ostapenko maču sāka ar breiku un panāca 2-0, taču zaudēja turpmākajos sešos geimos un piekāpās setā ar 2-6. Otrā seta otrajā geimā Ostapenko nonāca iedzinējos ar 0:40, taču nosargāja savu servi, pārtraucot septiņu zaudētu punktu sēriju. Nākamajos četros geimos tenisistes apmainījās breikiem, bet septītajā un astotajā nosargāja savas serves – 4-4.

Devītajā geimā Ostapenko izmantoja pretinieces dubultkļūdas un panāca 5-4, taču neizmantoja iespēju izservēt uzvaru setā un rezultāts atkal kļuva neizšķirts. Teicams nākamais geims Ostapenko ļāva uzvarēt “tīri” pie Kvitovas serves un panākt 6-5, bet turpinājumā nokārtot arī uzvaru setā.

Izšķirošo trešo setu Ostapenko iesāka katastrofāli, pirmajos četros geimos kopā uzvarot vien piecās izspēlēs un nonākot iedzinējos ar 0-4. Piekto geimu viņa sāka apņēmīgi un pie pretinieces serves panāca 30:0 un vēlāk ieguva breikbumbu, taču Kvitova atspēlējās un nonāca uzvarēta geima attālumā no panākuma visā mačā.

Turpinājumā Latvijas tenisiste pie savas serves vienu punktu atguva, taču Kvitova nākamajā geimā atspēlēja vienu breikbumbu un pielika punktu setam un mačam.

Ostapenko šajā mačā veica divas netveramās serves un pieļāva 11 dubultkļūdas, savukārt Kvitovai bija deviņi “eisi” un deviņas dubultkļūdas.

Abas tenisistes savā starpā iepriekš bija spēkojušās sešas reizes, uzvaras dalot uz pusēm. 2016.gadā viņas spēkojās pat četras reizes, bet pārējie divi savstarpējie mači notika aizpērn. Zīmīgi, ka viņu pirmā tikšanās bija 2016.gada Dohas WTA “Premier” sērijas turnīra astotdaļfinālā, kurā pārāka bija Ostapenko, Latvijas tenisistei izcīnot tobrīd savu lielāko uzvaru karjerā.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Ostapenko ar 7-5, 2-6, 7-5 uzvarēja šveicieti Žilu Belenu Taihmani (WTA 66.), bet otrajā mačā ar 6-1, 6-2 pārspēja čehieti Barboru Strīcovu (WTA 34.). Tikmēr Kvitovas no pirmās kārtas bija brīva, bet otrajā ar 4-6, 6-3, 6-0 uzvarēja spānieti Karlu Svaresu-Navarro (WTA 70.).

Pērn Dohas turnīrā Ostapenko sasniedza otro kārtu, kurā piekāpās tolaik pasaules ceturtajai raketei Jeļinai Svitoļinai no Ukrainas. Šogad Latvijas sportiste veiksmīgi aizstāvējusi pērn iegūtos punktus.

Kvitova karjeras laikā izcīnījusi 27 WTA titulus, pērn uzvarot turnīros Sidnejā un Štutgartē. Viņa ir 2011. un 2014.gada Vimbldonas čempionāta uzvarētāja un pērnā gada Austrālijas atklātā čempionāta fināliste, bet 2018.gadā čehiete uzvarēja Dohā. Kvitova 2011.gadā pakāpās uz ranga otro pozīciju, bet līdz pašai virsotnei viņa vēl nav aizsniegusies.

Ostapenko šajā turnīrā piedalās arī dubultspēļu sacensībās. Viņa ar kanādieti Gabrielu Dabrovski izliktas ar sesto numuru un šodien ap plkst.18 ceturtdaļfinālā cīnīsies ar beļģieti Elīzi Mertensu un baltkrievieti Arinu Sabaļenku.

Pirmajā kārtā viņa un Dabrovski ar 6-2, 6-2 pārspēja amerikānieti Keitlinu Kristianu un Gruzijas tenisisti Oksanu Kalašņikovu, bet otrajā mačā ar 6-2, 6-3 uzvarēja Krievijas tenisistes Jekaterinu Aleksandrovu un Annu Bļinkovu.

Šajā turnīrā ar Ostapenko strādā treneris Mārcis Garuts.

Jau ziņots, ka Anastasija Sevastova pirmdien nepārvarēja Dohas WTA “Premier” turnīra pirmo kārtu.

Turnīrs Dohā norisināsies līdz sestdienai.