Izkārtne pie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 2.nodaļas.
Izkārtne pie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 2.nodaļas.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Otrā pasaules kara dalībnieka statuss piešķirts 54 personām 0

Kopš 1. augusta Otrā pasaules kara dalībnieka statuss ir piešķirts 54 personām, atteikts ir divām personām, savukārt izskatīšanas procesā šobrīd Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) ir desmit iesniegumi.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Lasīt citas ziņas

26. jūnijā Ministru kabineta (MK) sēdē tika pieņemti MK noteikumi “Noteikumi par Otrā pasaules kara dalībnieka apliecības un piemiņas krūšu nozīmes paraugu, izsniegšanas, uzskaites un izmantošanas kārtību”.

Otrā pasaules kara dalībnieku apliecības un piemiņas krūšu nozīmes var saņemt, PMLP iesniegumu, pievienojot sejas fotoattēlu (izmērs 3×4), kas nav vecāks par trim mēnešiem. Iesniegumu var nosūtīt arī pa pastu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat noteikumi paredz iespēju apliecību un piemiņas nozīmi saņemt arī personas atrašanās vietā, ja, piemēram, persona veselības stāvokļa dēļ pati nevar ierasties kādā no Pilsonības un migrācijas ietu pārvaldes nodaļām.

Otrā pasaules kara dalībnieka apliecību dizains veidots līdzīgi politiski represētās personas apliecībai un nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecībai. Līdz ar to visām trim minētajām apliecībām būs vienāds formāts.

Apliecību uzrāda, ja persona vēlas izmantot normatīvajos aktos noteiktās Otrā pasaules kara dalībnieka tiesības. Persona ar Otrā pasaules kara dalībnieka statusu, ir tiesīga saņemt pabalstus un atvieglojumus pašvaldību nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā, ja to piešķir pašvaldība, kuras teritorijā šī persona dzīvo.

1. februārī stājas spēkā likums “Par Otrā pasaules kara dalībnieka statusu”, kas paredz, ka par Otrā pasaules kara dalībniekiem atzīstami Latvijas pilsoņi, kuri arī 1940. gada 17. jūnijā bija Latvijas pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji, vai arī personas, kuras 1940. gada 17. jūnijā varēja pretendēt uz Latvijas pilsonību, ievērojot, ka visas attiecīgās personas no 1940. gada 17. jūnija līdz 1945. gada 2. septembrim citu valstu regulāro militāro vienību sastāvā piedalījās bruņotā cīņā pret PSRS, nacistiskās Vācijas vai tās sabiedroto militārajiem formējumiem.

Likumā noteikts, ka Otrā pasaules kara dalībniekiem tiek izsniegta noteikta parauga apliecība un piemiņas krūšu nozīme un, ka MK nosaka apliecības un piemiņas krūšu nozīmes paraugu, izsniegšanas, uzskaites un izmantošanas kārtību. Ievērojot minēto, izdoti Ministru kabineta noteikumi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.